Ustroń przyjazny kolarzom

21.05.2014

5. Puchar Równicy już za nami. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych: niskiej temperatury oraz wszechobecnego deszczu – liczba uczestników tego cyklicznego wyścigu wprawiła organizatorów w głęboki podziw. W tym środowisku mówi się, że prócz prawdziwego ducha sportowej, zdrowej rywalizacji, pozostałe czynniki są bez znaczenia.

więcej

Giro de Równica!

17.05.2014

Giro de Równica - prawdziwie ekstremalne kolarskie doświadczenie w Ustroniu! Pomimo wyjątkowo niesprzyjającej pogody ponad 2 setki "twardzieli" i "twardzielek" stanęło na starcie 5. Pucharu Równicy! Pogodowa klapa, ale organizacyjnie na medal - szacunek dla wszystkich kolarzy których deszcz i wyjątkowo trudna trasa nie zniechęciły do startu. Było zimno, mokro, ślisko, ale ... zero wypadków, bezpiecznie, zabezpieczona trasa w 100% i niesamowite sportowe wyniki!

Pierwsze, gorące, deszczowe fotki by Sylwek oraz galeria Michała Kuźmy.

Telewizyjna relacja w TVP Katowice (od ok. 6:30 min)

więcej

Korekta trasy w Ustroniu

16.05.2014

Pogoda się poprawia. Mając jednak na uwadze bezpieczeństwo uczestników wyścigu o Pucharu Równicy postanowiliśmy zmianić trasę w następujący sposób:

- po starcie jedziemy w kierunku Równicy, jednak nie wjeżdżamy na sam szczyt - zjazd byłby zbyt niebiezpieczny. Po wjechaniu ul. Skalica tuż nad kostką skręcamy w prawo do ul. Wczasowej i zjeżdżamy do Jaszowca asfaltem

- kostką brukową czyli ul. Turystyczną podjeżdżamy w górę i dalej ul. Skalica, bez zmian, aż do włączenia się do rundy na Zawodziu

- runda BEZ ZMIAN - 5 okrążeń

- podjazd do mety prosto w górę, z pominięciem kostki, czyli BEZ ZJAZDU NA JASZOWIEC.

Opady deszczu i silny wiatr spowodowały, że zjazdy są mokre i śliskie, bezpieczeństwo zawodników jest w tej sytuacji najważniejsze.

Link do zmienionej trasy 50 km

więcej

Lawina nagród w Ustroniu!

14.05.2014

Lawina nagród na Pucharze Równicy w Ustroniu!

- za miejsca od 1 do 3 - puchary

- za miejsca od 4 do 6 - medale

- 2.400 zł - pula bonów z Dobrych Sklepów Rowerowych!

- każdy uczestnik w pakiecie startowym skarpety kolarskie długie z logo Imprezy/Miasta

- do wygrania 8 par okularów marki BLITZ

- z ostatniej chwili: nagroda specjalna DIAGNOSTIX!

więcej

Pytania i odpowiedzi

14.05.2014

Puchar Równicy w Ustroniu - kilka podstawowych pytań i odpowiedzi:

1. Jak liczymy rundy na Zawodziu aby mieć pewność, że pokonalismy trasę i będziemy sklasyfikowani na mecie?

Aby przejechac cały dystans i zaliczyć wszystkie odczyty na punktach kontrolnych należy 5 razy przejechać po macie ustawionej na rundzie. Na mecie na Równicy znajdować się będzie mata końcowa, gdzie nastąpi odczyt numer 6.

2. Czy drogi będa zamknięte dla ruchu?

TAK. Cała trasa jest zamknięta dla ruchu, jednak po starcie podczas wjazdu i zjazdu na Równicę należy zachować szczególną ostrożność mając na uwadze innych kolarzy - uczestników wyścigu, jadących innym tempem, z którymi będziemy mijali się gdzies na trasie pod Równicą. Trzeba po prostu trzymać się prawej strony i patrzyć przed siebie.

Po zrobieniu 5 rundy wjazd na Równicę jest już w ruchu otwartym.

3. Czy będa piloci na motocyklach?

TAK, dodatkowo także oznakowane samochody

4. Gdzie znajdować się będą bufety?

Pierwszy "lotny" bufet znajduje sie na rundzie, czyli jest możliwość skorzystnia z niego aż 5 razy. Drugi bufet to oczywiście meta na górze Równica. 3 bufet - ciepły posiłek, będzie funkconował od godz. 13:00 w miasteczku sportowym na rynku, tam gdzie dekoracja i zakończenie.

więcej

Stoisko Vitamin-Shop w Ustroniu

12.05.2014

Podczas wyścigu w Ustroniu po raz pierwszy pojawi się stoisko Vitamin-Shop, na którym zawodnicy będą mogli nabyć żele energetyczne,  preparaty z magnezem, guaraną pobudzające czy multiwitaminowe,reduktory tłuszczu i odżywki renomowanych marek jak Trec Nutrition, ActivLab, Olimp Labs, Vision czy Nutrend. Stoisko będzie znajdowało się przy biurze zawodów. 

Ponadto możliwe jest dokonywanie zamówień indywidualnych, które należy kierować pod adres email: starachowice@vitamin-shop.net.

 

więcej

Papiery na Równicę

26.02.2014

Jest regulamin, jest trasa, jest formularz zgłoszeniowy. No i mamy tej zimy prawie nieustającą wiosnę! Nic tylko trenować, zapisać się i ..... liczyć na Równicę - skąpaną w majowym słońcu. Choć, żeby się porządnie spocić, słońce nie będzie specjalnie potrzebne: choć nie długa, ale bardzo selektywna, górska, trudna trasa da się każdemu w tyłek.

Przebieg taki sam jak w 2013 roku: tylko drobna zmiana wzdłuż rzeki Wisły bez wpływu na dystans/profil trasy.

Wniosek do wykorzystania dróg w sposób szczególny, czyli ograniczenie ruchu drogowego na starcie i rundzie - napisany i już wysłany.

Czekając na opinie, uzgodnienia i zezwolenia (oby pozytywne) zapraszamy do galerii i relacji z udanej edycji 2013!

więcej

Najbliższy etap

Sponsor tytularny

Sponsorzy

ACTIVLAB
 
bliz_active_eyewear_1669
 
  
logo_epompa_na_www_1405
 

rowery_moser_640

Współpraca

logo_spac_120

logo-trzymajkolohd_2500turnusy_treningowe_640
 
Pro-Cycling
VitaminShop
 male_do_www_921
 blogrowerowy_800x560_801_01

 

Sylwester Szmyd -przyjaciel cyklu Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton

Sylwester Szmyd nagrodzi zawodnika i zawodniczkę, którzy sezonie 2014 zdobędą największą ilość punktów w cyklu. Specjalne puchary z autografem znakomitego kolarza zostaną wręczone na zakończenie sezonu. Warto zatem jeździć i zbierać punkty na każdej imprezie!