Kolarskie CV Henryka Brysia

27.10.2014

Zasłużony zawodnik, doświadczony trener, z wiedzą, talentem, a przede wszystkim charakterystycznym humorem, znający kolarstwo jak mało kto: będzie Henryk Bryś towarzyszył nam w czasie wielu edycji jako Sędzia Główny cyklu Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton w sezonie 2015. Będzie także koordynował służby porządkowe na trasie kilku zawodów, co niewątpliwie poprawi bezpieczeństwo na naszych imprezach. Kto jak kto, ale Heniek nadaje się do tego idealnie ;-)Kolarskie CV Heńka Brysia                                                                                                             

Urodził się w 1947 roku w Zębowicach w woj. opolskim. Mieszkając w Będzinie zaczął uprawiać kolarstwo w "SPARCIE", w którym to klubie trenował 6-ciokrotny kapitan reprezentacji na Wyścig Pokoju Bogusław Fornalczyk. Startował w IV a następnie w III licencji, później w juniorach. Kolarstwo uprawiał od 15 tego roku życia. W latach 1970 -73 prowadził sekcję kolarską przy LZS-ie w Oleśnie Śląskim trenując młodzików. W 1975 roku został skierowany na studia do Wyższej Szkoły Oficerskiej w Szczytnie, a po jej ukończeniu  kontynuował studia magisterskie  na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Lata te to rozstanie z kolarstwem. W latach późniejszych kolarstwo było już tylko pasją i rekreacją. Jednak po przejściu na emeryturę w 1991 roku powróciła młodzieńcza pasja . Heniek wrócił do aktywnego kolarstwa, treningi były coraz dłuższe, codziennie od 60 do 100 km. Rocznie przejeżdżał 12-15 tysięcy km. Zaraził się pasją ścigania, a w treningach widział cel: wygrywać wyścigi! Sukcesy zdobywał w cyklu ROADMARATON, gdzie spotkał Janka Ferdyna, z którym startował w parach. W ostatnich latach swojej  przygody z kolarstwem startował w około  200 wyścigach, gdzie 80 % z nich to miejsca na podium. Kolarską pasję realizował na szosach nie tylko Polski, ale na Litwie startując w tandemach z niewidomymi zawodnikami, we Włoszech, Czechach, Niemiec, Szwajcarii. W 2008 roku zdobył brązowy medal MISTRZOSTW POLSKI w jeździe parami na czas. Jednak większość jego sukcesów przypada na starty w cyklu ROADMARATON. Niestety kontuzja biodra wyeliminowała Heńka ze startów, ale to nie koniec jego kolarskiej przygody w cyklu Road Maraton.

„Cieszę się, że będę dalej spotykał się z najlepszymi kolarzami w kraju w ramach cyklu Road Maraton, będę czuł zapach rowerów  i kolarskiego potu pomagając realizować przebieg imprez. Do zobaczenia na starcie i mecie w przyszłym sezonie!”

Heniek Bryś

duda7351_396

Najbliższy etap

Sponsor tytularny

Sponsorzy

ACTIVLAB
 
bliz_active_eyewear_1669
 
  
logo_epompa_na_www_1405
 

rowery_moser_640

Współpraca

logo_spac_120

logo-trzymajkolohd_2500turnusy_treningowe_640
 
Pro-Cycling
VitaminShop
 male_do_www_921
 blogrowerowy_800x560_801_01

 

Sylwester Szmyd -przyjaciel cyklu Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton

Sylwester Szmyd nagrodzi zawodnika i zawodniczkę, którzy sezonie 2014 zdobędą największą ilość punktów w cyklu. Specjalne puchary z autografem znakomitego kolarza zostaną wręczone na zakończenie sezonu. Warto zatem jeździć i zbierać punkty na każdej imprezie!