Podsumowanie Rajczy

22.09.2015

Galeria oficjalna M.Kuźma

19 września, jeszcze latem, choć praktycznie to już jesienią, odbyła się 6. edycja wyścigu Rajcza Tour. Było to podsumowanie rocznych zmagań kolarzy w cyklu Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton. A jego wyniki w kilku przypadkach decydowały o ostatecznej kolejności w całosezonowej klasyfikacji cyklu.

Na 102-kilometrowej trasie poprowadzonej przez krótkie i sztywne podjazdy Beskidu Żywieckiego i Śląskiego najszybszym zawodnikiem okazał się Sebastian Druszkiewicz (1. open i w kategorii A), który odjechał z trójką kompanów: Piotrem Tomaną (2. open, 1. w kategorii B), Pawłem Pacem (3. open, 2 w kategorii A) i Maciejem Habratem (4. open, 2. w kategorii B). Temu kwartetowi pokonanie trudnej trasy zajęło około 3 godzin (a więc średnia bliska 34 km/h). W kategorii C najszybszy był Mirosław Sólnica, który o ponad 3 minuty wyprzedził Roberta Bobkę. W kategorii D walkę o zwycięstwo wygrał Bogusław Kramarczyk, pokonując o ponad 2 minuty Szymona Koguta. Wśród najstarszych zawodników beskidzkie podjazdy najmniejszy kłopot sprawiły Kazimierzowi Rojkowi – wyprzedził on kolejnego w kategorii E Marka Zdanowicza o ponad 6 minut. W najmłodszej grupie wiekowej 1. był Krzysztof Król, a 2. Jan Szary.

Wśród pań z K1 bezkonkurencyjna okazała się Kamila Biernat. Bezskutecznie czoła stawiały jej Dominika Kamińska i Beata Filarek. W kategorii K2 najwięcej świeżości na koniec sezonu zachowała Katarzyna Orłowska, pokonując Annę Madej o blisko pół godziny. 3. miejsce zajęła Agnieszka Rygała.Najbliższy etap

Sponsor tytularny

logo_kolor_dodatkowe_1311

Sponsor główny

activlab_sport_650runbike-logo_700

Sponsorzy

 
 rtr_875
 
  logo_569

Współpraca

logo_157

logo-trzymajkolohd_2500logo_spac_120
 
 
hghg_166
 
 
Pro-Cycling
 
VitaminShop
 
 male_do_www_921
 
 blogrowerowy_800x560_801_01

 

 

Sylwester Szmyd -przyjaciel cyklu Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton

Sylwester Szmyd nagrodzi zawodnika i zawodniczkę, którzy sezonie 2015 zdobędą największą ilość punktów w cyklu. Specjalne puchary z autografem znakomitego kolarza zostaną wręczone na zakończenie sezonu. Warto zatem jeździć i zbierać punkty na każdej imprezie!