galeria 1 fot. K. Bańka

galeria 2 fot. B. Dominiak

galeria 3 fot. B. Dominiak

galeria 4 fot. B.Dominiak

galeria 5 fot. Klaudia Malinowska

Relacja na ox.pl

TVP Katowice - relacja z wyścigu od ok. 15 min 30 sek

TVP Katowice - relacja z czasówki od ok. 17 min.

Relacja na trzymajkolo

Najważniejsze było picie ...

06.07.2015

Najważniejszą czynnością minionego weekendu w Wiśle było picie!!!!

Galeria elegancko pijących (wybrane fot. K.Bańka) na bufecie rundy na Stecówce ;-). Poniżej fotografia uczestniczki najładniej spożywającej wodę z kubka w tym sezonie, gracja i uroda do pobicia na kolejnej edycji cyklu!

dsc_4880_1280

A tak było na wzorowo pracującym bufecie dystansu maraton w Porąbce: porządek jeszcze przed dojazdem pierwszych zawodników, potem było juz tylko gorzej ;-)

20150704_111829_2560

TVP Katowice - relacja z wyścigu od ok. 15 min 30 sek

TVP Katowice - relacja z czasówki od ok. 17 min.

więcej

Piękna Pętla: wyścig kompletny!

06.07.2015

Piękny i kompletny wyścig! Tak w dwóch słowach opisują uczestnicy 9 edycję Pętli Beskidzkiej w Wiśle.

Maraton? Było 154 km. Wyścig? Było 96 km na zamkniętej rundzie, Czasówka? Tylko 6 min 52 sek zabrał podjazd słynnym "Zameczkiem" Piotrowi Tomanie, i to dzień po wygranym wyścigu na rundach! 

Bez żadnej przesady można uznać maraton „Pętla Beskidzka” za najważniejszą imprezę kolarstwa szosowego południowej Polski organizowaną już po raz dziewiąty w ramach ogólnopolskiego cyklu Dobre Sklepy Rowerowe ROAD Maraton na terenie Miasta Wisły i okolic. Walka 330 zawodników z całej Polski na dwóch trasach liczących 154 km i 96 km wymagała bardzo dobrego przygotowania kondycyjnego, umiejętności jazdy technicznej i odporności na wysiłek przy 30-sto stopniowym upale! Impreza realizowana w ramach cyklu zaliczana jest do klasyfikacji górskiej, której finał odbędzie się w we wrześniu na Rajcza TOUR.

4 lipca o godz. 9:00 spod Skoczni w Wiśle Malince wyruszył peleton 120 kolarzy na najdłuższy, najtrudniejszy dystans liczący 154 km i 2700 przewyższeń mając do pokonania najwyższe góry i przełęcze Beskidu Śląskiego i Kotliny Żywieckiej: Kubalonkę, Ochodzitą, Kocierz, Targanice, Salmopol. Najszybszy zawodnik open Marcin Korzeniowski wjechał na metę na Stecówce po 4 godz. 46 min. Izabela Sikora (K1) oraz Agnieszka Rygała (K2) wygrały maraton w kategoriach kobiecych.

Godzinę później 220 zawodników wystartowało na typowej trasie wyścigu szosowego opartego na 5 rundach w okolicach Kubalonki, Stecówki, Zaolzia, Zameczku, Czarnej Wisełki. Dystans łączny wyniósł 96 km i 2400 m przewyższeń i mimo, że krótszy od maratonu, to jednak o bardzo wysokim stopniu trudności. Zwycięzca open dystansu Piotr Tomana potrzebował na jego pokonanie 3 godz. 18 minut. Pierwszymi kobietami na mecie były Aleksandra Misterska (K1) oraz Katarzyna Pernal (K2).

Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w 8 kategoriach wiekowych od 15 do ponad 60 lat. Pełne wyniki w kategoriach dostępne na www.pomiaryczasu.pl.

5 lipca w niedzielę w ramach wyścigu odbyła się także I. Górska Jazda Indywidualna na Czas na odcinku 2,4 km drogi powiatowej na Szarculę, obok „Zameczku” z udziałem 105 zawodników. Pierwszy rekord trasy ustanowił zwycięzca sobotniego wyścigu Piotr Tomana, , wynoszący 6 min 52,62 sek.

Sygnał do startu dał Tomasz Bujok Burmistrz Miasta Wisły który objął nad imprezą patronat honorowy. Dzięki uprzejmości Andrzeja Wąsowicza kierownika Skoczni biuro zawodów, miejsce startu i zakończenia zlokalizowano ponownie przy Skoczni im. A. Małysza, dogodnym miejscu do organizacji imprez sportowych. Nadleśnictwo Wisła udostępniło odcinki leśnych dróg zakładowych, dzięki czemu trasy zyskały dodatkową atrakcyjność, a warunki szosowego ścigania były o wiele lepsze niż jazda w ruchu otwartym.

Zabezpieczenie trasy zawodów dokonali policjanci i policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie z Robertem Wajdą na czele, jednostki OSP z: WisłY Czarnego, Malinki, Istebnej Zaolzia, Koniakowa centrum, Koniakowa Kosarzysk, Jaworzynki centrum. Wsparcia osobowego udzieliła także Straż Miejska z Wisły.

Imprezę wspiera Śląski Związek Gmin i Powiatów Śląsk – Beskidy oraz Miasto Wisła. Trofea sportowe zwycięzcom we wszystkich kategoriach wręczał Tomasz Bujok Burmistrz Wisły. Nagrody rzeczowe w formie bonów sponsorują Dobre Sklepy Rowerowe – sponsor tytularny cyklu. Dzięki firmie ACTIVLAB SPORT wszyscy zawodnicy otrzymali bogate pakiety z serii RUN@BIKE, w tym żele, izotoniki umożliwiające jazdę sportową i wzmożony wysiłek w trudnych warunkach pogodowych.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom, instytucjom, mieszkańcom za pomoc i wsparcie w realizacji imprezy sportowej, której głównym celem jest promocja Wisły i Beskidów jako regionu atrakcyjnego sportowo i turystycznie oraz wspieranie i rozwój kolarstwa szosowego wśród kolarzy amatorów w ramach cyklu ogólnopolskiego.

Wyniki na www.pomiaryczasu.pl

więcej

Pętla: odbierz prezenty na start!

30.06.2015

4-5 lipca spotykamy się na trasach kolejnej odsłony cyklu Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton w Wiśle. Organizatorzy „Pętli Beskidzkiej” przewidzieli praktyczne prezenty dla kolarzy. Uczestnicy tegorocznej edycji otrzymają w pakiecie startowym produkty ACTIVLAB SPORT z serii RUN&BIKE oraz z Dobrych Sklepów Rowerowych bidony i skarpetki marki Accent. Żeby jechało się lepiej ;-). Upominki będą do odbioru wraz z pakietem startowym w biurze zawodów 3 lipca (18:00-21:00) i 4 lipca (7:00-9:00) na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Do każdego zestawu dorzucimy bidon, a zawodnicy odbierający pakiety dzień przed wyścigiem otrzymają dodatkowo skarpetki rowerowe. Skarpetki będą dostępne w różnych wzorach i rozmiarach. Im szybciej obierzesz pakiet, tym większy wybór. Zapraszamy!

Obok biura zawodów będzie otwarte bogato zaopatrzone stoisko z odżywkami i suplementami: izotoniki, batony, żele, aminokwasy, magnez, guarana itp.

Więcej na blogrowerowy.pl

accent_bottle_composition_1871

accent-socks_long_3000

więcej

Virenque zaprasza do Wisły!

28.06.2015

Mamy lipiec, kojarzony przede wszystkim z wakacjami, ciepłem, latem i wszystkim tym, co raczej wywołuje uśmiech na twarzy. Dla mnie początek lipca to jednak przede wszystkim małe kolarskie święto, czyli słynna Pętla Beskidzka - wyścig szosowy z cyklu Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton, który co roku przyciąga całe rzesze amatorów dwóch kółek z całej Polski, stanowiąc bardzo ważny punkt w amatorskim kalendarzu szosowym.

Więcej na trzymajkolo.pl

więcej

Najbliższy etap

Sponsor tytularny

logo_kolor_dodatkowe_1311

Sponsor główny

activlab_sport_650runbike-logo_700

Sponsorzy

 
 rtr_875
 
  logo_569

Współpraca

logo_157

logo-trzymajkolohd_2500logo_spac_120
 
 
hghg_166
 
 
Pro-Cycling
 
VitaminShop
 
 male_do_www_921
 
 blogrowerowy_800x560_801_01

 

 

Sylwester Szmyd -przyjaciel cyklu Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton

Sylwester Szmyd nagrodzi zawodnika i zawodniczkę, którzy sezonie 2015 zdobędą największą ilość punktów w cyklu. Specjalne puchary z autografem znakomitego kolarza zostaną wręczone na zakończenie sezonu. Warto zatem jeździć i zbierać punkty na każdej imprezie!