3. „KLASYK ANNOGÓRSKI” zaliczany jest do klasyfikacji górskiej ogólnopolskiego cyklu Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton oraz Pucharu Polski i Czech w kolarstwie szosowym SPAC - Road Maraton.

TERMIN I MIEJSCE:

07.05.2016 (sobota) – maraton ze startu wspólnego

Biuro zawodów, start: Leśnica, Plac Narutowicza (rynek)

NOWOŚĆ!! meta (pomiar czasu) znajduje sie na Górze św. Anny

PROGRAM:

9:00 – 12:00 – biuro zawodów

12:30 – odprawa techniczna

13:00 – START

17:00 – dekoracje


Wyścig Szosowy oczami kolarza amatora – Klasyk Annogórski

20.05.2016

W oddali słyszę dźwięk mojego budzika. Tak, tak wybiła 7:00 i pora wstawać. Pogoda za oknem zapowiada się idealnie. Jest sucho, słonecznie, wieje lekki wiaterek, a na termometrze ok. 20 stopni. Nie można wymarzyć sobie lepszych warunków do mojego dzisiejszego szosowego debiutu w pierwszym wyścigu z cyklu Road Maraton. Startowałem już w zawodach MTB, ale i tak czuję jakbym robił to pierwszy raz w życiu. Cały okres zimowy ciężko pracowałem pod okiem trenera, to był logistyczny majstersztyk, żeby pogodzić pracę, rodzinę oraz pasję, ale mam poczucie, że się udało i było warto. Forma jest, potrzeba tylko jeszcze trochę szczęścia. Taktyka na dziś w teorii bardzo prosta: jechać w peletonie, uważać na ewentualne kraksy, walczyć o jak najlepsze miejsce. Brzmi banalnie, a jak będzie zobaczymy. Sprzęt przygotowany, torba spakowana, Ja też prawie gotowy. Prawie, bo nigdy nie wychodzę z domu bez śniadania, a już na pewno nie w dniu zawodów.

więcej

Fajne ściganie

13.05.2016

Mikołaj z Trzymaj Koło relacjonuje, gorąco polecamy!

więcej

Udane ściganie na Ance

12.05.2016

7 maja odbyła się wyjątkowo udana odsłona cyklu Road Maraton Dobre Sklepy Rowerowe. W 3. Klasyku Annogórskim dopisali przede wszystkim uczestnicy, zjawiając się w niespodziewanej dość liczbie – blisko 400. Nie zawiodła pogoda – słońce tylko od czasu do czasu za chowało się obłokami, a temperatura nie utrudniała rywalizacji. Kolejny raz bardzo dobrze układała się współpraca z lokalnym samorządem, a zwłaszcza z burmistrzem Leśnicy, Łukaszem Jastrzembskim, i jego zastępcą, Andrzejem Iwanowskim, dzięki którym wyścig kolejny raz mógł zostać rozegrany w zamkniętym ruchu. Dobrze spisali się i policjanci, i strażacy. Z pewnością nie zawiedli też sponsorzy – być może to dzięki stanowiącym wkład do pakietu startowego produktom RUN&BIKE Activ-Laba rywalizacja stała na tak wysokim poziomie sportowym? A może to tak dobrze motywowały do walki oponki fundowane przez Lemonbike? Dla obserwujących zmagania kolarzy sporym atutem była relacja spikera, który starał się nie pomijać szczegółów i ciekawostek z trasy. Usytuowanie mety na szczycie Góry św. Anny było rozwiązaniem optymalnym, jednak na bufet trzeba będzie znaleźć lepsze miejsce ;-)

Przechodząc jednak do najważniejszego, przedstawiamy najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników leśnickiej imprezy AD 2016. Panie oraz zawodnicy startujący w najstarszej kategorii męskiej – E – rywalizowali na krótszej trasie, a więc mieli do pokonania niespełna 4 rundy. Wśród pań w kategorii K1 bezkonkurencyjna okazała się Denisa Bartosova (CK KOLÍK HOBBY BOHUMÍN ""A) przed Dominiką Kamińską (SCS OSOZ RACING TEAM) i Angeliką Grabiec. W kategorii K2 zwyciężyła Sylwia Obrzud (BIKE ATELIER TEAM), 2. była Kamila Biernat (ROMET RACING TEAM), a 3. Justyna Kogut (PENTEL). Kategoria K3 należała do Jaroslavy Dohnalovej (CYKLISTIKA PRO VŠECHNY KRNOV), która nieznacznie pokonała Joannę Wołodźko (ESKA TEAM) i Małgorzatę Adamczyk (KOLMARKA). W kategorii K4 od niezmordowanej Anny Wrony (ESKA TEAM) szybsza była Ivana Jaklova (LOWELL PRO ŠAFRATA TEAM BOHUMÍN). Warto też dodać, że w imprezie udział wzięła wicemistrzyni olimpijska z Soczi, panczenistka Natalia Czerwonka, której defekt roweru pozbawił szans na dokończenie rywalizacji.

W pierwszej z męskich kategorii – E – rozegrała się bardzo emocjonująca walka. Zygmunt Krawczyk pokonał Lubomira Zemanka (2K-BIKE CLUB ODRY) o zaledwie 14 sekund. Większą stratę zanotował już 3. na mecie Pavel Danecek.

Na dłuższym dystansie w 5 kategoriach startowali panowie. Wśród najmłodszych (M) wyraźnie najlepszy był Marcin Kasiński (LMGKK ZIEMIA BRZESKA), 2. miejsce przypadło Karolowi Marciniakowi (FENIX TYCHY), a 3. Michałowi Kapuścińskiemu (DMG MORI CYCLO TRENER TEAM) – tu walka o 2. miejsce była bardzo wyrównana. Najmocniejszym kolarzem na Górze św. Anny (1. miejsce Open) był startujący w kategorii A Karol Kucięba, który w niezwykle zaciętej walce na ostatnich metrach pokonał współtowarzysza ucieczki Mateusza Jegiera (FIOŁKA-TRANS PRO-SERVICE MARGO TEAM). 3. miejsce w kategorii, z już półminutową stratą (ale za to o „błysk szprychy”) wywalczył Patryk Domagała. Równie wyrównana walka o zwycięstwo rozegrała się w najliczniej reprezentowanej (aż 104 zawodników) kategorii B. Tu Piotr Tomana (WLKS KRAKUS BBC CZAJA) był o 3 sekundy lepszy od kolejnych rywali: Jiriego Slavika (FORCE KCK CYKLOTEAM ZLÍN) i Romana Pietruszki (PODIA.CC TEAM). W kategorii C najmocniejszy był nasz sąsiad zza południowej granicy: Ivo Odvarka (FORCE KCK CYKLOTEAM ZLÍN). Raptem 13 sekund brakło do niego dwóm ścigającym się do ostatnich metrów zawodnikom: Piotrowi Szafrańcowi (BIKE ATELIER TEAM) i Mariuszowi Piaseckiemu (GATTA BIKE TEAM) – ich dzieliło na mecie niecałe pół sekundy! W kontekście wyników przedstawionych wcześniej kategorii można uznać, że kategorię D zdominował Wojciech Bartolewski (SCOUT CZĘSTOCHOWA), wyprzedził bowiem kolejnego zawodnika, Jerzego Rosika, o blisko 6 minut. 3., blisko 30 sekund później, na mecie pojawił się Jerzy Rosa (BIKE ATELIER TEAM).

Najlepszych kolarzy na leśnickim rynku nagradzali zastępca burmistrza Leśnicy – Andrzej Iwanowski oraz nasza olimpijka – Natalia Czerwonka. Szczerze mamy nadzieję, że w przyszłym roku imprezę uda nam się zorganizować we współpracy z gminą i sponsorami jeszcze lepiej. No i przede wszystkim – że urocze tereny wokół Góry św. Anny odwiedzicie jeszcze liczniej! Zapraszamy za rok. Termin juz znamy: 6 maj 2017 ;-)

Galeria 1 (K.Bańka)

Galeria 2 (M.Kuźma)

więcej

Fotogalerie z Góry św. Anny

08.05.2016

3. Klasyk Annogórski należy do jednej z najbardziej udanych imprez w historii cyklu! Cztery setki zawodników na starcie, wspaniała pogoda, wysoki poziom sportowy!

Wkrótce relacje, komentarze, a teraz zapraszamy do galerii:

Galeria 1 (K.Bańka)

Galeria 2 (M.Kuźma)

Galeria 3 (P.Radon)

więcej

Objazd trasy Piotra

05.05.2016

Dziękujemy Piotrowi za materiał video i zapraszamy do oględzin ;-)

więcej

Uwaga wyścig!

04.05.2016

Niezwykły wyścig na niezwykłej górze już niebawem: w sobotę 7 maja zagoszczą kolarze szosowi na Górze św. Anny. Spodziewana jest aż 300 osobowa grupa kolarzy amatorów z Polski i Czech, którzy rywalizować będą o najlepszego "górala" otwarcia sezonu w ramach cyklu Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton w Polsce. Start 3. edycji Klasyka Annogórskiego odbędzie się o godz. 13:00 z rynku w Leśnicy, a 83 km trasa oparta jest na pętli - rundzie pokonywanej kilka razy przez miejscowości: Leśnica, Poręba, Kadłubiec, Wysoka, Góra Św. Anny, Leśnica. Tym razem meta (pomiar czasu) usytuowana jest w najwyższym punkcie góry, na drodze powiatowej przy rynku.
 
Mieszkańcom, turystom, pielgrzymom przypominamy, że ze względów bezpieczeństwa w godzinach 13:00 - 16:30 na drogach wokół Góry św. Anny będą znaczne utrudnienia w ruchu drogowym, a przejazd po trasie wyścigu będzie mocno ograniczony. Zachęcamy jednak do aktywnego udziału w kibicowaniu i jednocześnie prosimy o zachowanie szczególnych warunków bezpieczeństwa przy poruszaniu się wzdłuż trasy. Zadbajmy zwłaszcza o bezpieczeństwo naszych dzieci!
 
Za chwilowe utrudnienia serdecznie przepraszamy i jednocześnie zachęcamy do kibicowania kolarzom, tak licznie przybywającym na Waszą piękną Górę! Zapraszamy do udziału w ceremonii startu honorowego oraz dekoracji uczestników 3. Klasyka Annogórskiego.

Termin: 07.05.2016 (sobota)

Biuro zawodów, start: Leśnica, Plac Narutowicza (rynek)

9:00 – 12:00 – biuro zawodów

12:30 – odprawa techniczna

13:00 – START

17:00 – dekoracje

Więcej informacji o imprezie na stronie roadmaraton.pl
 
Organizatorzy

więcej

Ebony i nagrody

03.05.2016

Przypominamy że w sezonie 2016 pojawiają się po raz pierwszy ebony nie za wyniki ale za udział w zawodach!

Nagrodą przygotowaną w tym roku są eBony na zakupy w Dobrych Sklepach Rowerowych, które zawodnicy otrzymają za konkretną ilość startów. I tak eBon odbierzesz za czwarty, siódmy, dziesiąty i czternasty start. (w ramach cyklu).

Najwytrwalsi zawodnicy będą mogli w sumie otrzymać nawet 450 zł na dowolne produkty do wykorzystania na dobresklepyrowerowe.pl (uwaga: do startów premiowanych bonami nie są wliczane czeskie imprezy SPAC).

Na Klasyku Annogórskim nagradzamy za miejsca od 1 do 5 w każdej kategorii wiekowej trofeami sportowymi ufundowanymi przez Burmistrza Leśnicy, natomiast miejsca od 1 do 2 otrzymają opony szosowe IRC Jetty w rozmiarze 700x23C od Lemonbike.eu.

irc_2090

więcej

Góra św. Anny zaprasza!

11.04.2016

Praktycznie bez większych zmian programowych odbędzie się kolejna edycja wyścigu na Górze św. Anny. W sobotę 7 maja 2016 r. spotykamy się licznie w gościnnej jak zawsze Leśnicy na 3. edycji wyścigu Klasyk Annogórski. Do pokonania są 83 km i 1100 m w pionie na zabezpieczonej, zamkniętej dla samochodów pętli liczącej 16,6 km.

Uwaga 1: na pierwszej pętli (zaraz po starcie) przez Porębę jedziemy prosto, bez stromizny tzw. Alpenstrasse. Dopiero na kolejnych pętlach jedziemy przez te stromizny (zatem łącznie 5 pętli w tym 4 razy Alpenstrasse).

Uwaga 2: tym razem meta (pomiaryczasu) znajdowac sie będzie na szczycie drogi na Górze św. Anny, co niewątpliwie podniesie atrakcyjność finiszu na pętlach oraz końcowego - mety ;-)

  • kat. M, A, B, C, D - 5 pętli x 16,6 km = 83 km
  • kat. K1, K2, E - 4 pętle x 16,6 km = 66 km

Całkowite wzniesienie terenu: 1100 m. Wyścig zaliczony jest do klasyfikacji górskiej. Biuro zawodów, start/meta: Leśnica, Plac Narutowicza (rynek)

9:30 – 12:00 – Biuro zawodów

12:30 – odprawa techniczna

13:00 – start wspólny

15:30 - posiłek regeneracyjny

17:00 – dekoracje, rozdanie nagród

Zapraszamy do galerii oficjalnych fotografii z 2015 (fot. M.Kuźma)

więcej

Najbliższy etap

Sponsor tytularny

logo_kolor_dodatkowe_1311

Sponsor główny

activlab_sport_650runbike-logo_700

Sponsorzy

 
  logo_569
 
rtr_875
 
 

Współpraca

logo_157

logo-trzymajkolohd_2500logo_spac_120
 
 
hghg_166
 
 
Pro-Cycling
 
VitaminShop
 
 logowzr1_1169
 
 blogrowerowy_800x560_801_01

 

 

sylwek2_-_kopia_524


Sylwester Szmyd -przyjaciel cyklu Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton

Sylwester Szmyd nagrodzi zawodnika i zawodniczkę, którzy sezonie zdobędą największą ilość punktów w cyklu. Specjalne puchary z autografem znakomitego kolarza zostaną wręczone na zakończenie sezonu.

Warto zatem jeździć i zbierać punkty na każdej imprezie!