Video z Ustronia

27.12.2016

Na przełomie lat 2016/2017 przypominam materiał video nakręcony na finałowej edycji cyklu w Ustroniu - wrzesień 2016.

Video Road Maraton

więcej

Dziękuję Uczestnikom!

27.09.2016

podium_1165

Drodzy Uczestnicy Cyklu!

Ustroń zamknął siódmy rok organizowania Cyklu wyścigów szosowych dla amatorów. Dziękuję osobiście wszystkim "starym wygom", którzy są z nami od początku, a nawet dłużej ;-). Dziękuję wszystkim tym, którzy obdarzyli nas zaufaniem i pojawili się na linii startu którejkolwiek z imprez w trudnym, ale bogatym sezonie 2016. Bez kolarzy na linii startu - nie byłby Road Maraton, nie tworzylibyśmy tym samym historii kolarstwa amatorskiego!

Dziękuję także wszystkim Organizatorom, którzy w wielkim nieraz trudzie przygotowali i zrealizowali własną edycję w ramach Cyklu. Tak od kuchni - nie było łatwo, a wiedzą o tym niektórzy koledzy po fachu, którzy mając zezwolenie i środki techniczne dostali szlaban na kilka dni przed startem, nie do pomyślenia w cywilizowanym (kolarskim) świecie!! W Polsce ciągle jeszcze rower (zwłaszcza szosowy) jest spychany na pobocze - w przenośni i dosłownie.

Deklaruję osobiście, że nie złożę broni i dalej będę organizował wyścigi i dążył do zamykania dróg, poprawiania bezpieczeństwa, podnoszenia standardów obsługi. Cykl Dobre Sklepy Rowerowe ROAD MARATON w sezonie 2017 już się rozpoczął, znamy już wiekszość terminów, niebawem opublikujemy kalendarz imprez.

Dziękując jeszcze raz wszystkim uczestnikom składam gorące podziekowanie Miastom, Gminom, Sponsorowi Głównemu Activlab Sport oraz sponsorowi tytularnemu Dobre Sklepy Rowerowe za ogromną pomoc, wsparcie, bez którego nie byłoby fajnych nagród, bogatych pakietów i wielu, wielu innych przydatnych rzeczy.

Dziękuję na koniec również wszystkim moim stałym współpracownikom z Road Maraton Team i sympatykom oraz najbliższej rodzinie, zwłaszcza Żonie Dagmarze, która dzielnie i cierpliwie znosiła moje częste wyjazdy i pracę w czasie wszystkich prawie weekendów od kwietnia do września.

Do zobaczenia na starcie w kwietniu 2017!

P.s. Zapraszam w Beskidy na wspólne jesienne treningi, turystyczne wypady na luzie ;-)

Wiesiek Legierski

więcej

Galerie z Ustronia

26.09.2016

Finałowa edycja Road Maraton 2016 dostarczyła chyba wszystkim sporą dawkę emocji: prawie dwie setki uczestników wyścigu i ponad sto na czasówce zmierzyło się w sumie 3 razy z podjazdem na Równicę. Czekamy cierpliwie na relacje tekstowe i galerie, które będziemy na bieżąco publikować.

Galeria 1 fot. K.Bańka

Dekoracja fot. M.Kuźma

więcej

Ustroń: górskie kryterium godne FINAŁU!

18.09.2016

baner_-_kopia_1323

Mamy to! Jest odświeżona, nowa, trasa godna finałowej edycji cyklu w Ustroniu: dystans "tylko" 52 km, ale JAKIE to kilometry!

Trasa "prosta" jak drut ;-)

Start honorowy: Ustroń rynek – ul. 3 Maja – ul. Grażyńskiego – ul. Sanatoryjna – ul. Skalica i ... ostry start na Równicę, tam nawrót i zjazd z Równicy do ul. Wczasowej na Jaszowiec Pętla Jaszowiec 3,8 km x 2 okrążenia.

Po 2 rundach na Jaszowcu tą samą drogą co po starcie (Skalica, Sanatoryjna) dojeżdżamy do Pętli Zawodzie 4,3 km x 5 okrążeń

(ul. Szpitalna – ul. Kuźnicza – ul. Źródlana – ul. Lecznicza – ul. Szpitalna)

I tak w kółeczko 5 razy bez żadnych taryf ulgowych ;-)

Ciekawe gdzie też tym razem umiejscowiono metę wyścigu? Oczywiście meta na Równicy, zatem po zaliczeniu 5 okrążeń na Zawodziu grzecznie taką samą drogą co po starcie do mety, na Równicę, drugi raz tego dnia ;-)

Schemat trasy (bez powtarzania pętli)

Pętla Zawodzie 4,3 km x 5 okrążeń

Pętla Jaszowiec 3,8 km x 2 okrążenia

więcej

Najbliższy etap

Sponsor tytularny

logo_kolor_dodatkowe_1311

Sponsor główny

activlab_sport_650runbike-logo_700

Sponsorzy

 
  logo_569
 
rtr_875
 
 

Współpraca

logo_157

logo-trzymajkolohd_2500logo_spac_120
 
 
hghg_166
 
 
Pro-Cycling
 
VitaminShop
 
 logowzr1_1169
 
 blogrowerowy_800x560_801_01

 

 

sylwek2_-_kopia_524


Sylwester Szmyd -przyjaciel cyklu Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton

Sylwester Szmyd nagrodzi zawodnika i zawodniczkę, którzy sezonie zdobędą największą ilość punktów w cyklu. Specjalne puchary z autografem znakomitego kolarza zostaną wręczone na zakończenie sezonu.

Warto zatem jeździć i zbierać punkty na każdej imprezie!