Super czasy w Żmigrodzie!

08.09.2016

Super czasy w kolarskich parach Road Maraton 2016

Obfite nocne i poranne ulewy nie wróżyły nic dobrego. Jeszcze o godzinie siódmej rano siąpił deszcz i wiał zimny wiatr. W miarę upływu czasu pogoda stawała się idealną do rywalizacji w kolarskim wyścigu na czas parami. Opady ustały a w biurze zawodów przy basenie AQUAGRÓD pojawiać się zaczęli pierwsi kolarze, którym zmienność aury nie stała się przeszkodą w dojeździe do Żmigrodu. Jeszcze dwa dni przed imprezą słońce mocno grzało a  basen tętnił życiem. Choć oferta darmowego wstępu na kąpielisko dla uczestników wyścigu była nadal aktualna – przy temperaturze wody 19 stopni – zabrakło chętnych.Rozegrany w niedzielny poranek 18 września 2016 r. XI Kolarski Wyścig Na Czas Parami ROAD MARATON o „Puchar Burmistrza Gminy Żmigród” Roberta Lewandowskiego zgromadził na starcie 78 zawodników i zawodniczek z województw zachodniej, południowej i centralnej Polski. Gdyby nie chwilowe załamanie się pogody, zapewne ilość startujących byłaby dwukrotnie większa. Tuż przed godziną 11.00 nastąpiło uroczyste otwarciem imprezy przez Zastępcę Burmistrza Żmigrodu Zdzisława Średniawskiego w asyście Sędziego Głównego Lecha Paczkowskiego i Kierownika Zawodów Stanisława Chorążyczewskiego a na linii startu pojawiły się kolejno: pary mieszane, kategorie kobiet a następnie kategorie panów od najstarszych do najmłodszych. Trzeba przyznać, że rywalizacja i uzyskane w tym dniu wyniki budziły podziw i uznanie.

Przejechać 19,5 km trasę w tempie 48 minut z czasem 24:27'48 to nie lada wyczyn! Taki rezultat uzyskał najszybszy na mecie Robert Żmudzin z drużyny  TI RACING TEAM-3 a jadący wspólnie w parze Artur Kozal „wykręcił” 24:27'69 co dało  im bezdyskusyjne zwycięstwo w kategorii A (19-29 lat). O minutę gorsze ale zbliżone do siebie czasy uzyskali zwycięzcy kategorii B (30-39), C (40-49), D (50-59)! Ich rezultaty oscylowały w granicach 25 minut z sekundami. Bardzo dobrze zaprezentowała się para Zbigniew Gucwa i Paulina Kotwica w MIX  z czasem 26:53'53. Na uznanie zasługują rezultaty pozostałych kategorii: M (15-18), E (60+) a także K2 (30-39).

Po zakończonych zawodach i gorącym posiłku, nastąpiła uroczystość nagrodzenia pamiątkowymi statuetkami i dyplomami trzech najlepszych par w kategoriach wiekowych oraz najmłodszych (Zofia Pękowska, Michał Wieczorkowski) i najstarszych uczestników (Izabela Włosek, Zygmunt Pfeifer). Wszyscy kolarze po minięciu linii mety otrzymali medale za udział w wyścigu. Imprezę wyłączoną z ruchu kołowego doskonale zabezpieczyli funkcjonariusze KP w Żmigrodzie wspólnie z OSP Żmigród i Wydziałem Ruchu Drogowego KPP w Trzebnicy.

Stanisław Chorążyczewski

Galeria fot. Marek Duda

Najbliższy etap

Sponsor tytularny

logo_kolor_dodatkowe_1311

Sponsor główny

activlab_sport_650runbike-logo_700

Sponsorzy

 
  logo_569
 
rtr_875
 
 

Współpraca

logo_157

logo-trzymajkolohd_2500logo_spac_120
 
 
hghg_166
 
 
Pro-Cycling
 
VitaminShop
 
 logowzr1_1169
 
 blogrowerowy_800x560_801_01

 

 

sylwek2_-_kopia_524


Sylwester Szmyd -przyjaciel cyklu Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton

Sylwester Szmyd nagrodzi zawodnika i zawodniczkę, którzy sezonie zdobędą największą ilość punktów w cyklu. Specjalne puchary z autografem znakomitego kolarza zostaną wręczone na zakończenie sezonu.

Warto zatem jeździć i zbierać punkty na każdej imprezie!