27 kwietnia 2019 Leśnica - Klasyk Annogórski (klasyfikacja górska)

Kolejna, szósta edycja Klasyka Annogórskiego rozpoczyna rywalizację w klasyfikacji górskiej cyklu już 27 kwietnia 2019 r!

Szykowanych jest sporo nowości, usprawnień mających na celu przeprowadzenie tej dużej imprezy w jak najbardziej bezpieczny i optymalny sposób.

Ze względu na przewidywaną dużą liczbę uczestników start wspólny od godz. 13:00 będzie w tym roku podzielony na 2 lub 3 grupy, zatem rywalizacja w kategoriach wiekowych będzie wygodniejsza, bardziej przejrzysta i bezpieczniejsza.

Zmieni się kierunek jazdy, bo trasa będzie bardziej "prawoskrętna" i dojdą nowe odcinki.  

Szczegóły wkrótce!  

Strzałem w dziesiątkę okazał się nowy, odświeżony przebieg trasy 6 edycji Klasyka Annogórskiego ze startem z rynku w Leśnicy. Dopisała pogoda, bo pomimo zmieniających się i niepewnych prognoz byliśmy pewni, że będzie dobrze: nie padało, nie grzało, a lekki chłód nie był przeszkodą w szybkim pokonywaniu pętli wokół Góry św. Anny. "Prawoskrętna", 12-sto km pętla była łatwiejsza, bezpieczniejsza, a nowy odcinek wzdłuż autostrady dostarczył ciekawych widoków na jak zwykle piękne okolice Gminy Leśnica.

Uczestników przywitał Andrzej Iwanowski, zastępca Burmistrza Leśnicy, życząc im jednocześnie wysokich lokat i bezpiecznych warunków podczas wyścigu. Osobiście także dekorował zwycięzców, wręczając pierwszym trójkom w każdej kat. wiekowej oryginalne puchary ufundowane przez Gminę.

Po sygnale do startu komentatora Jerzego na trasę wyruszyła pierwsza grupa startowa składająca się z kat. A i B, następnie po 5 minutach kolejna: C i D, a na końcu E i M oraz wszystkie kobiety. Nowością w sezonie Road Maraton są numery startowe z podwójnym chipem mocowane na sztycę, dodatkowo oznaczone kategoriami wiekowymi, co na wyścigu mocno poprawia warunki ścigania.

Poziom sportowy jak zwykle na "Ance" był bardzo wysoki, pełne wyniki dostępne pod linkiem:

https://www.pomiaryczasu.pl/event/road_maraton___lesnica___6__klasyk_annogorski_2019/wyniki/

Wkrótce relacje i obszerne galerie foto-video, na które z ciekawością oczekujemy!

czytaj dalej

Zapraszamy do Leśnicy na inaugurację klasyfikacji górskiej 27 kwietnia 2019!

https://www.gpsies.com/map.do?fileId=qvrdgvssyvoolhmz

Mamy nadzieje, że propozycja trasy wyścigu w sezonie 2019 przypadnie Wam do gustu.

Startujemy już w najbliższą sobotę z rynku w Leśnicy:

godz. 13:00 - 13.15 - START wspólny wg. kategorii wiekowych

godz. 13:00 - kat. A, B - jadą 6 rund

godz. 13:05 - kat. C, D - jadą 6 rund

godz. 13:10 - kat. E, M + Kobiety - jadą 4 rundy

godz. 13:15 - kat. Amator – jadą 2 rundy

Uwaga: w biurze zawodów czynnym od godz. 9.00 do 12.00 otrzymacie pakiet startowy z nowym numerem mocowanym na sztycę na sezon 2019. Będzie także możliwość nabycia numeru startowego na stałe, bez konieczności zdawania go po wyścigu.

Zapraszamy!  

czytaj dalej
Sylwester Szmyd

Sylwester Szmyd - przyjaciel cyklu Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton

Sylwester Szmyd nagrodzi zawodnika i zawodniczkę, którzy sezonie zdobędą największą ilość punktów w cyklu. Specjalne puchary z autografem znakomitego kolarza zostaną wręczone na zakończenie sezonu.

Warto zatem jeździć i zbierać punkty na każdej imprezie!

Szmydcoaching.com