Udany 6. Klasyk Annogórski!

Udany 6. Klasyk Annogórski!

28.04.2019

Strzałem w dziesiątkę okazał się nowy, odświeżony przebieg trasy 6 edycji Klasyka Annogórskiego ze startem z rynku w Leśnicy. Dopisała pogoda, bo pomimo zmieniających się i niepewnych prognoz byliśmy pewni, że będzie dobrze: nie padało, nie grzało, a lekki chłód nie był przeszkodą w szybkim pokonywaniu pętli wokół Góry św. Anny. "Prawoskrętna", 12-sto km pętla była łatwiejsza, bezpieczniejsza, a nowy odcinek wzdłuż autostrady dostarczył ciekawych widoków na jak zwykle piękne okolice Gminy Leśnica.

Uczestników przywitał Andrzej Iwanowski, zastępca Burmistrza Leśnicy, życząc im jednocześnie wysokich lokat i bezpiecznych warunków podczas wyścigu. Osobiście także dekorował zwycięzców, wręczając pierwszym trójkom w każdej kat. wiekowej oryginalne puchary ufundowane przez Gminę.

Po sygnale do startu komentatora Jerzego na trasę wyruszyła pierwsza grupa startowa składająca się z kat. A i B, następnie po 5 minutach kolejna: C i D, a na końcu E i M oraz wszystkie kobiety. Nowością w sezonie Road Maraton są numery startowe z podwójnym chipem mocowane na sztycę, dodatkowo oznaczone kategoriami wiekowymi, co na wyścigu mocno poprawia warunki ścigania.

Poziom sportowy jak zwykle na "Ance" był bardzo wysoki, pełne wyniki dostępne pod linkiem:

https://www.pomiaryczasu.pl/event/road_maraton___lesnica___6__klasyk_annogorski_2019/wyniki/

Wkrótce relacje i obszerne galerie foto-video, na które z ciekawością oczekujemy!Sylwester Szmyd

Sylwester Szmyd - przyjaciel cyklu Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton

Sylwester Szmyd nagrodzi zawodnika i zawodniczkę, którzy sezonie zdobędą największą ilość punktów w cyklu. Specjalne puchary z autografem znakomitego kolarza zostaną wręczone na zakończenie sezonu.

Warto zatem jeździć i zbierać punkty na każdej imprezie!

Szmydcoaching.com