Team

Cykl Dobre Sklepy Rowerowe ROAD Maraton organizowany jest przez grupę osób realizujących wspólny cel, jakim jest inicjowanie i organizowanie imprez kolarstwa szosowego dla kolarzy amatorów w całym kraju i na terenach przygranicznych. Kontakt do danego Organizatora znajduje się w regulaminie danej imprezy.

Road Maraton Team to zgrany zespół osób, o których śmiało można powiedzieć, że kochają i rozumieją kolarstwo amatorskie, czego najlepszym efektem są dobrze zorganizowane wyścigi! Ale po kolei (w kolejności przypadkowej): 

Mirosław Bortel - zapalony kolarz i biegacz, zajmujący się praktycznie wszystkim począwszy od promocji, a skończywszy na ustawianiu płotków. Jest absolutnie niezastąpiony we wszystkim, co jest zjawiskiem bardzo niebezpiecznym dla pozostałej części ekipy ;-). Chciano go juz wykupić za 35 mln euro, ale nie jest na sprzedaż. Pierwszy Ambasador Festiwalu Biegów w Krynicy. Prywatnie nie lubi piłki nożnej ;-)  

Bogusław Rotte - szef od "drużynówek", a jednocześnie kapitan drużyny Road Maraton Team. Doświadczony, skrupulatny i niezastąpiony, po prostu absolutny top! Jako wzorowy kapitan praktykuje kolarstwo na codzien zbierając punkty dla drużyny. 

Andrzej Piątek - najbardziej doświadczony stażem, bierze czynny udział w projektowaniu tras, mając na swoim koncie tysiące przejechanych km na wyścigach i jeszcze więcej przejechanych km w poszukiwaniu i wymyślaniu nowych odcinków. Aktywny w kwestiach regulaminowych cyklu, a w jego przyjaznej chatce odbywają sie coroczne narady i zapadają najważniejsze decyzje kształtujące cykl. Pierwszy kandydat do honorowego członkostwa cyklu ;-)

Adam Świtalski i Janek Bednarz - pomiarowcy, goście, którzy zrewolucjonalizowali elektroniczny pomiar czasu doprowadzając go do perfekcji na tyle udanie, że mają coraz mniej czasu dla nas ;-). Ciągle gdzieś coś komuś mierzą, klasyfikują, zapisują ...etc..etc.... Śpią chyba na exelu przykryci matami, a za poduszke maja czytnik ....;-). Bez ekipy www.pomiaryczasu.pl cykl brnąłby w nicość.

Mariusz Sztyper - pilot, którego po prostu nie da się nikim/niczym zastąpić. Jego auto znanej marki na F zwane "niebieską strzałą" bywa szybsze od wszystkiego, co się rusza w kosmosie, a przy tym o dziwo bezpieczne! Główny "znakujący" trasy, dlatego on na ich temat wie najwięcej. Jego dieselek nie należy do segmentu WRC ani nawet W, ale: mało pali, dobrze hamuje, świetnie skręca, nieźle przyspiesza, podaje wodę w czasie upałów, zwozi rowery po kraksach, słowem: wszystko-rób! 

Tomek Lesiecki - główny analityk i statystyk, który od niepamiętnych czasów zajmuje się generalką. Jest w tym absolutnie doskonały i niezastąpiony, dlatego nie da sie go kupić ;-). Podobnie jak Mirek zapalony biegacz i kolarz długodystansowy. Od kilku lat jednak więcej biega niz jeździ na wyścigi kolarskie, ale mu to wybaczamy ;-)

Kacper i Dobrosław - młodzi, ambitni, najbardziej "piśmienni" z całej ekipy, więc zajmuja się wszystkim, co znajdziecie na fejsie i nie tylko. Wiedzą dużo o kolarstwie (nie tylko amatorskim) w teorii i w praktyce. A Dobrosław zwany "Dobrym" miał kiedyś ten zaszczyt na Road Trophy wykarmić arbuzami Petra Sagana tuż przed jego pierwszym tytułem Mistrza Świata ;-).

Michał Kuźma - pseudonim WSK, człowiek instytucja, przedsiębiorstwo wielobranżowe, formalnie wiceprezes Stowarzyszenia Cyclo Partner. Etatowy fotograf do ujęć sportowych (i nie tylko) na prawie wszystkich edycjach górskich cyklu. On i cykl to jak jeden organizm: jego foty robią karierę w szerokim świecie, a jego kariera fotografa rozpoczęła sie właśnie od cyklu.  

Rafał "Górnik" Kocoń - Mistrz Gminy Ujsoły w kolarstwie szosowym, młody wiekiem i stażem "nabytek", ale już robi zawrotne kariery na imprezach głównie długodystansowych, które zdecydowanie bardziej ceni od krótkich wyścigów. Reprezentuje Team głównie na długich dystansach, które mu najbardziej odpowiadają. Pomysłodawca i współ-wykonawca najmłodszej edycji cyklu: w Ujsołach, gminie, w której mieszka, trenuje, biega i harcuje. Sporo wnosi do przebiegu tras, także jest współwinnym za pomysły typu Koczy Zamek razy dwa ;-). Szybko się pojawia, strzela i szybko znika ... zazwyczaj biegiem ;-)   

Ola Suszka - nieodłącznie związana z tym, co w cyklu bardzo ważne jest, czyli bufetami. Naczelna "Bufetowa" jest (prawie) zawsze uśmiechnięta, nawet jak ją kolarze nieraz wkurzą, a zdarza się, zdarza ... ;-). Jak ona to robi, że zawsze wszystkiego jest dosyć, nigdy niczego nie braknie, a jeszcze zostanie - pozostanie pewno jej słodką tajemnicą ... a zresztą zapytajcie sami przy okazji wymiany bidonu na najbliższej imprezie! Zdolna i pracowita jak mrówka ;-)

Marek Piskornik - to on piastuje fotel kierowcy czarnej Skody - Wozu Technicznego Vittorii, czego wszyscy mu serdecznie zazdroszczą! Nie ma rzeczy, której nie naprawi, wymieni, doreguluje, dopompuje etc. To facet czynu: mało mówi, dużo robi. Potrafi przejechać bez odpoczynku 1000 km np. z Belgii do Polski (autem, nie rowerem). Zapalony do MTB i trochę szosy i generalnie lubi gadżety i ładne rowery. Sporo jeździ i często znakuje trasy, w czym ostro konkuruje z pierwszym pilotem - Mariuszem ;-) 

Wiesław Legierski - organizator większości imprez górskich, koordynator cyklu zbierający generalnie baty za wszystko co nie wyjdzie, no chyba, że wyjdzie ;-). Wspiera go dzielnie żona Dagmara, która "pilnuje" wszystkich spraw związanych z wpisowym, więc chyba dlatego ciągle jest ono na tak niskim poziomie ;-)

C.d.n ;-)

Kontakt:

Pomiar czasu, zapisy, wyniki:

e-mail: wyniki@pomiaryczasu.pl

Klasyfikacja generalna indywidualna:

e-mail: generalka@roadmaraton.pl

Klasyfikacja generalna drużynowa:

e-mail: druzyny@roadmaraton.pl

Koordynator:

e-mail: wiesiek@roadmaraton.pl;

Sylwester Szmyd

Sylwester Szmyd - przyjaciel cyklu Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton

Sylwester Szmyd nagrodzi zawodnika i zawodniczkę, którzy sezonie zdobędą największą ilość punktów w cyklu. Specjalne puchary z autografem znakomitego kolarza zostaną wręczone na zakończenie sezonu.

Warto zatem jeździć i zbierać punkty na każdej imprezie!

Szmydcoaching.com