KOMUNIKAT

KOMUNIKAT

16.03.2020

W związku z wprowadzonym w Polsce stanem zagrożenia epidemicznego i w konsekwencji dużym ryzykiem wystąpienia ograniczeń i bezpośrednich zagrożeń podjęliśmy decyzję o zawieszeniu do odwołania imprez zaplanowanych na kwiecień-maj 2020.

Nie wiemy w jakim kierunku rozwinie się sytuacja w Polsce, jednak nie chcemy niepotrzebnie narażać kogokolwiek z Was na możliwe sytuacje zwiększonego ryzyka zakażenia w drodze na zawody i podróży powrotnej, w większych skupiskach ludzi, itd.

1. Planowane na kwiecień i maj edycje cyklu Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton zostają zawieszone do odwołania, a konkretnie:

  • 18.04 - Orzesze - wyścig zawieszony
  • 25.04 - Leśnica - Klasyk Annogórski - wyścig zawieszony
  • 09.05 - Rajcza Tour – wyścig zawieszony
  • 24.05 - Sieroszewice – czasówka zawieszona
  • 30.05 - Ujsoły – Novot – wyścig zawieszony


2. Jeżeli sytuacja w kraju poprawi się na tyle, że bez większych obaw i na spokojnie będziemy mogli z minimum 30-dniowym wyprzedzeniem ustalić nowy możliwy termin i złożyć wniosek o zezwolenie, wtedy zostaniecie o tym poinformowani w pierwszej kolejności, tak szybko jak tylko będziemy mieli pewność co do danej imprezy.

3. Wszyscy zawodnicy/zawodniczki, które wpłaciły startowe otrzymają do 20 marca zwrot 100% wniesionej opłaty startowej.

4. Imprezy zaplanowane w sezonie od czerwca do października 2020 są jak na razie przygotowywane w normalnym trybie. Procesy przygotowawcze do danej edycji to czas około 3 miesiące przed terminem, także już teraz rozpoczynamy pracę, aby zdążyć z wszystkimi formalnościami, zamówieniami, kontraktami itp. na czas organizacji wyścigu.

5. Klasyfikacja generalna (górska i nizinna) będzie w sezonie 2020 prowadzona w inny, niż dotychczas sposób. O jej szczegółach poinformujemy Was przed pierwszą edycją w sezonie, ale plany są takie, aby zmniejszyć (ograniczyć) liczbę imprez liczonych do generalki.

Mamy się dobrze, jesteśmy zdrowi i z rozwagą oraz optymizmem reagujemy na nadzwyczajną sytuację w Polsce. Nie wiemy dzisiaj co przyniesie jutro, ale nie martwimy się specjalnie na zapas, tylko z wiarą patrzymy w Niebo. Nie ulegamy panice, nie boimy się, ale też chwilowo rezygnujemy z przedsięwzięć, które w jakikolwiek sposób mogą negatywnie wpłynąć na Wasze zdrowie, dodatkowo wywoływać stres wśród najbliższych.  

Już 10 lat jesteście z nami, to spory kawał czasu i tysiące (ktoś to może kiedyś policzy??) przejechanych kilometrów, także nawet jeżeli trochę spauzujemy w tym sezonie to nie stanie się nikomu krzywda, a może wyjdzie nam to wszystkim na dobre ;-).

Zachęcamy Was w tej wyjątkowej sytuacji do poświęcenia więcej czasu rodzinie, przyjaciołom, ale też nie zaniedbujcie treningów! Jednym z regulaminowych celów naszych imprez od lat jest „propagowanie aktywnego wypoczynku, zdrowego stylu życia i rekreacji” i tego się w naszych domach tym czasie trzymajmy. Jeszcze przyjdzie czas na wyścigi!

Życzymy Wam wszystkim dużo zdrowia, pokoju w sercu i pozytywnych myśli. Mamy gorącą nadzieję, że spotkamy się z Wami w tym sezonie jeszcze nie jeden raz w wyjątkowo miłym towarzystwie!

Wiesław Legierski

Road Maraton Team    Sylwester Szmyd

Sylwester Szmyd - przyjaciel cyklu Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton

Sylwester Szmyd nagrodzi zawodnika i zawodniczkę, którzy sezonie zdobędą największą ilość punktów w cyklu. Specjalne puchary z autografem znakomitego kolarza zostaną wręczone na zakończenie sezonu.

Warto zatem jeździć i zbierać punkty na każdej imprezie!

Szmydcoaching.com