Etapy

Etap 1 - 14.08.2021 (sobota), godz. 

94 km podjazdy +1,905 m / zjazdy -1,746 m

https://ridewithgps.com/routes/36699661?privacy_code=LaRebl9hGrR7GjK3

Startujemy z bardzo dobrze znanego nam amfiteatru w Rajczy. Podążamy za pilotami, aż do przełęczy Kotelnica. Na tym właśnie podjeździe nasza eskorta wbije wyższy bieg, a Wy będziecie w końcu mogli rozruszać nogi i wprowadzić serce w wyższe tętno, bo Kotelnica to tylko przystawka. Po skręcie z Kotelnicy w lewo macie do pokonanie tylko malutką ściankę na Kaczmarze - Wam znaną zapewne ze Stravy gdzie segment ten nosi nazwę: Popręcinka sztywno ;) Po pokonaniu ścianki, kilku szalonych i technicznych zakrętów skręcicie w prawo i wzdłuż "eski" wjedziecie na słynne "ucho prezesa". Wykonacie nawrotkę, a następnie miniecie kolonię bobrów w Tarlicznym i zrzucając z blatu zdobędzie następny legendarny segment "Suche sztajfa". W ten oto sposób po delikatnej rozgrzewce dojeżdżamy do rundy, która na pierwszy rzut oka nie wygląda na zbyt trudną ale nie dajcie się zmylić. Przed Wami cztery przejazdy rundą o długości 13,2 km i wzniosie 292m - 5 ciekawych podjazdów i kilka mocno technicznych, ciasnych i szybkich zjazdów, na których prosimy o włączenie myślenia i przewidywania i trzymanie palców na klamkach hamulców! W końcu udało się Wam pokonać cztery okrążenia, więc zjeżdżamy na rondzie w kierunku Rajczy i odpoczywamy na nowym asfalcie w Soli Kiczorze, bo już zaraz przed nami meta. Jeszcze tylko jeden podjazdów z chwilowym nachyleniem powyżej 20% i przed Wami upragniona meta!

Etap 2 - 15.08.2021 (niedziela)

90 km podjazdy +1,920 m /zjazdy -1,740 m

https://ridewithgps.com/routes/36699704?privacy_code=vXTFua1xo6sE8Mea

Startujemy tak samo jak wczoraj - kierunek Kotelnica. W przeciwieństwie do wczoraj zjeżdzamy na sam dół do Milówki i upewniając się, że mamy bezpieczny przejazd skręcamy w lewo w kierunku Kamesznicy. Przed nami kilka kilometrów spokojnego podjazdu, który w końcówce zamienia się w walkę o przeżycie i każdy oddech na podjeździe pod Kuboski. Dojeżdżamy do drogi wojewódzkiej i skręcamy w lewo w stronę Lalik. Dojeżdżamy do "ucha prezessa" i w ten oto sposób pokonaliśmy rundę o długości 13,9km i wzniosie 281m. Jeszcze tylko cztery razy i z czystym sumieniem możecie skręcić w lewo w kierunku Zwardonia i znów popędzić w kierunku mety, która będzie tym razem przed przełęczą Kotelnica.

Sylwester Szmyd

Sylwester Szmyd - przyjaciel cyklu Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton

Sylwester Szmyd nagrodzi zawodnika i zawodniczkę, którzy sezonie zdobędą największą ilość punktów w cyklu. Specjalne puchary z autografem znakomitego kolarza zostaną wręczone na zakończenie sezonu.

Warto zatem jeździć i zbierać punkty na każdej imprezie!

Szmydcoaching.com