25 września 2021 Żmigród - Jazda indywidualna na czas (czasówka)

Z ostatniej chwili: każdy uczestnik sobotniej czasówki w Żmigrodzie, bez względu na uzyskany wynik otrzyma od Organizatora PAMIĄTKOWY MEDAL!  

Nagrody pieniężne natomiast tradycyjnie w formie bonów ufundował sponsor strategiczny Dobre Sklepy Rowerowe. Będzie do zdobycia 10 bonów o nominałach 200 zł każdy, razem 2.000 zł. 

Żmigród jak zawsze przygotowany, czeka na Was i zaprasza na start!

czytaj dalej

Kolarze ponownie spotkają się w Żmigrodzie!

W ostatni weekend września bieżącego roku Żmigród ponownie ugości miłośników kolarstwa szosowego. W sobotę (25 września) odbędzie się XIX Indywidualny Wyścig Kolarski na Czas o Puchar Burmistrza Gminy Żmigród, a dzień później na tej samej trasie XV Drużynowy Wyścig Kolarski na Czas o Puchar Burmistrza Gminy Żmigród.

Czasówki te rozgrywane sa po raz kolejny w ramach cyklu Dobre Sklepy Rowerowe ROAD Maraton.

Te dwa wydarzenia mają w „Grodzie Smoka” swoją bogatą historię, która przed rokiem z powodu globalnej pandemii została wstrzymana. Tym razem czas na reaktywację i ponownie spotkanie z miłośnikami tej odmiany aktywności fizycznej. Tradycyjnie biuro zawodów znajdować się będzie na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żmigrodzie. To właśnie z tego miejsca zawodnicy wystartują i będą mieli do pokonania 18,5-kilometrową trasę po kolei zaliczając następujące miejscowości: Osiek, Jamnik i Rudę Żmigrodzką. Tam właśnie będzie miał miejsce nawrót, by następnie wrócić do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żmigrodzie. Nad prawidłowym rejestrowaniem uzyskanych czasów czuwać będzie pomiar elektroniczny, tak więc wszystkie klasyfikacje zostaną dokładnie zrealizowane. Organizatorzy tego wydarzenia, czyli Gmina Żmigród oraz Zespół Placówek Kultury w Żmigrodzie dla każdego uczestnika przygotują pamiątkowe medale, a trzech najlepszych zawodników z poszczególnych kategorii wiekowych otrzyma statuetki. Każdy zawodnik otrzyma również wodę i ciepły posiłek regenerujący.

WARUNKI UCZESTNICTWA:

czytaj dalej
Sylwester Szmyd

Sylwester Szmyd - przyjaciel cyklu Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton

Sylwester Szmyd nagrodzi zawodnika i zawodniczkę, którzy sezonie zdobędą największą ilość punktów w cyklu. Specjalne puchary z autografem znakomitego kolarza zostaną wręczone na zakończenie sezonu.

Warto zatem jeździć i zbierać punkty na każdej imprezie!

Szmydcoaching.com