KOLARSKIE PARY WYSTARTUJĄ W ŻMIGRODZIE

Gmina Żmigród w roku kalendarzowym 2016 jest niezwykle gościnna dla kolarstwa szosowego. Przypomnijmy, że w pierwszy dzień maja odbył się amatorski Indywidualny Wyścig Kolarski Na Czas z cyklu Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton. Z kolei w połowie czerwca wystartował zawodowy Grand Prix Doliny Baryczy ze Żmigrodu do Milicza, a już 18 września na żmigrodzką trasę ponownie wyruszą miłosnicy kolarstwa tyle tylko, że pojadą Parami Na Czas w cyklu Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton.

Dobre Sklepy Rowerowe ROAD MARATON w tym roku organizuje 11 już edycję wyścigów kolarstwa szosowego. Warto zaznaczyć, że w przeciągu całego ogólnopolskiego sezonu odbywa się 17 takich zawodów, a ziemia żmigrodzka gości kolarzy dwukrotnie. W maju żmigrodzianie byli świadkami Jazdy Indywidualnej Na Czas o Puchar Burmistrza Gminy Żmigród Roberta Lewandowskiego, a już we wrześniu czeka nas wyścig w dwójkach. Organizacją zbliżających się zmagań na atestowanej trasie o długości 19.5 km tradycyjnie zajmie się Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski, miejscowy Zespół Placówek Kultury oraz żmigrodzcy sympatycy kolarstwa. Start i meta tegorocznego wyścigu będzie znajdować się przy miejscowym Ośrodku Sportu i Rekreacji. Uczestnicy zawodów tradycyjnie najpierw przejadą do miejscowości Ruda Żmigrodzka, tam będzie znajdował się punkt zwrotny, po czym z powrotem będą pędzić jak najszybciej do Żmigrodu. Uczestnicy zawodów będą klasyfikowani w sześciu kategoriach wiekowych wśród mężczyzn i czterech w gronie kobiet. W wyścigu mogą brać udział wszystkie osoby, które mają ochotę na pokonanie prawie 20-kilometrowego dystansu w towarzystwie niezwykłej przyrody Parku Krajobrazowego "Dolina Baryczy". Organizatorzy zapewniają również, że w przypadku sprzyjających warunków atmosferycznych każdy z kolarzy otrzyma darmową, jednorazową wejściówkę na nowoczesne kąpielisko Aquagród, znajdujące się na terenie żmigrodzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tradycyjnie już na zakończenie wrześniowych zmagań kolarskich w Żmigrodzie uhonorowani zostaną zawodnicy, którzy zostaną sklasyfikowani na trzech pierwszych miejscach w każdej kategorii wiekowej. Organizatorzy zapewniają ponadto opiekę medyczną, atestowaną trasę wyścigu, posiłek regenerujący oraz mile sopędzony czas w towarzystwie zwolenników zdrowego trybu zycia, czyli kolarzy, którzy zupełnie amatorsko i systematycznie biorą udział w zawodach. Jednym słowem Żmigród już czeka na wszystkich, którzy chcą przeżyć super kolarską niedzielę!

Grzegorz Paryna

Ważna Informacja! 

Zmiana numeru konta bankowego!

Uprzejmie informujemy, że nastąpiła zmiana numeru konta bankowego.

W związku z tym, prosimy o realizacje płatności na nowy numer konta bankowego i przepraszamy za ewentualne niedogodności.


Super czasy w Żmigrodzie!

08.09.2016

Super czasy w kolarskich parach Road Maraton 2016

Obfite nocne i poranne ulewy nie wróżyły nic dobrego. Jeszcze o godzinie siódmej rano siąpił deszcz i wiał zimny wiatr. W miarę upływu czasu pogoda stawała się idealną do rywalizacji w kolarskim wyścigu na czas parami. Opady ustały a w biurze zawodów przy basenie AQUAGRÓD pojawiać się zaczęli pierwsi kolarze, którym zmienność aury nie stała się przeszkodą w dojeździe do Żmigrodu. Jeszcze dwa dni przed imprezą słońce mocno grzało a  basen tętnił życiem. Choć oferta darmowego wstępu na kąpielisko dla uczestników wyścigu była nadal aktualna – przy temperaturze wody 19 stopni – zabrakło chętnych.

więcej

Najbliższy etap

Sponsor tytularny

logo_kolor_dodatkowe_1311

Sponsor główny

activlab_sport_650runbike-logo_700

Sponsorzy

 
  logo_569
 
rtr_875
 
 

Współpraca

logo_157

logo-trzymajkolohd_2500logo_spac_120
 
 
hghg_166
 
 
Pro-Cycling
 
VitaminShop
 
 logowzr1_1169
 
 blogrowerowy_800x560_801_01

 

 

sylwek2_-_kopia_524


Sylwester Szmyd -przyjaciel cyklu Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton

Sylwester Szmyd nagrodzi zawodnika i zawodniczkę, którzy sezonie zdobędą największą ilość punktów w cyklu. Specjalne puchary z autografem znakomitego kolarza zostaną wręczone na zakończenie sezonu.

Warto zatem jeździć i zbierać punkty na każdej imprezie!