Podsumowanie Rajczy TOUR

05.06.2017

3 czerwca 2017 r. odbyła się kolejna edycja wyścigu kolarskiego Rajcza Tour. O 11.00 ponad 200 zawodniczek i zawodników ruszyło na ponad 90-kilometrową trasę spod Gminnego Ośrodka Kultury w Rajczy, współorganizatora imprezy. Kolarzom przyszło się ścigać na dwóch ponad 30-kilometrowych rundach z krótkim, acz mocno zapadającym w pamięć akcentem słowackim. Ponadto, na początek i na koniec, musieli się mierzyć z uporczywie pnącą się w górę drogę na przełęcz Kotelnica. Trudy wyścigu wzmagało mocne czerwcowe słońce, które nie miało najmniejszego zamiaru chować się za chmurami. Na trasie znajdowało się 10 trudniejszych i łatwiejszych podjazdów i już na pierwszym, prowadzącym od Nieledwi, wykrystalizowała się kilkunastoosobowa czołówka, w której kręcili najmocniejsi kolarze – w tym późniejsi zwycięzcy kategorii A, B i C.

W kategorii Open rozegrała się pasjonująca walka, w której dosłownie na ostatnich metrach najmocniejszy okazał się nowy nabytek Jas-kółek, Ukrainiec Aleksy Kmieć. Wyczekał do końca starającego się zaskoczyć go długim finiszem Michała Fonała (XTRABIKE SSC Bolesławiec). Panowie zwyciężyli odpowiednio w kategorii A i B. W kategorii C najmocniejszy był reprezentujący Gattabike SC Mirosław Sólnica – jego przewaga nad konkurentami była większa – przekraczała 2 minuty. Dwukrotnie większą przewagę nad rówieśnikami uzyskał reprezentujący Road Maraton Team Piotr Wrona. W gronie najstarszych ścigantów najlepszy okazał się Marek Półchłopek, a najmłodszych – Wojciech Piekło.

Na szosach wokół Rajczy nie zabrakło również pań. Najszybszą z nich była reprezentująca Jas-kółka Angelika Grabiec, zwyciężając również w kategorii K1. Jastrzębskie powietrze ewidentnie musi służyć kolarzom – Jas-kółki, nie dość, że jako jedyna drużyna wygrały w więcej niż jednej kategorii, to miały w składzie zarówno najszybszą damę, jak i dżentelmena! Wyrazy uznania dla Andrzeja Młynka i ekipy! Wśród najmłodszych pań na podium stanęły jeszcze Anna Wilczek z Fenixa Tychy i  Sylwia Łąkas z Saroni-Jagu Teamu. Wśród równie młodych duchem pań, choć z nieco większym stażem na rowerze, najlepsza była Katarzyna Orłowska (Rogelli Team) przed Małgorzatą Zimnicką (Huzar Bike Academy) i Oksaną Krysiuk. Kategoria K3 padła łupem reprezentującej Kolmarkę Małgorzaty Adamczyk. Nieco więcej niż 5 minut straciła do niej Małgorzata Sucha z Fenixa Tychy, a podium uzupełniła kolejna reprezentantka Kolmarki: Dominika Hanke.

Galeria cz. 1 fot. B.Dominiak

Galeria cz. 2 fot. B.Dominiak

więcej

Najbliższy etap

Sponsor tytularny

dsr_2017_logos-bia322e_800

Sponsor główny

activlab_sport_650runbike-logo_700

Sponsorzy

 
  logo_569
 
 
 
 

Współpraca

logo_157

logo-trzymajkolohd_2500logo_spac_120
 
 
hghg_166
 
 
Pro-Cycling
 
VitaminShop
 
 
 blogrowerowy_800x560_801_01

 

 

sylwek2_-_kopia_524


Sylwester Szmyd -przyjaciel cyklu Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton

Sylwester Szmyd nagrodzi zawodnika i zawodniczkę, którzy sezonie zdobędą największą ilość punktów w cyklu. Specjalne puchary z autografem znakomitego kolarza zostaną wręczone na zakończenie sezonu.

Warto zatem jeździć i zbierać punkty na każdej imprezie!