11. Pętla za nami

03.07.2017

W weekend 1-2 lipca odbyła się w Wiśle kolejna już 11 edycja Pętli Beskidzkiej w ramach zawodów kolarstwa szosowego Road Maraton. Ta jedna z najtrudniejszych edycji z cyklu zgromadziła na starcie prawie 300 kolarzy z całej Polski.

W sobotę odbył się klasyczny wyścig, gdzie do pokonania kolarze mieli jedną pętlę (86 km) lub dwie (168 km). Na krótszym dystansie wśród panów najszybsi okazali się Marcin Kobiałka z Warszawy (czas: 2:38:38) przed Michałem Fonał (strata 0:13) i Piotrem Nowackim (strata 1:08). W kategorii kobiet zwyciężyła Natalia Kołodziej (czas: 2:56:26). Drugą pozycję zajęła Angelika Grabiec (strata 3:34), a trzecią Izabela Sikora (strata 5:13).

Dystans dwóch okrążeń, po ekscytującym finiszu, najszybciej pokonał Piotr Tomana (czas: 4:55:12). Tuż za nim uplasował się Damian Bartoszek ze stratą zaledwie 48 setnych sekundy, a na trzecim miejscu znalazł się Paweł Turek – tutaj strata była już dużo większa i wyniosła 16 minut i 18 sekund.

Pełne wyniki z soboty można znaleźć tutaj: Jedna Pętla

Dwie Pętle

Drugiego dnia odbyła się jazda indywidualna na czas drogą wzdłuż Rezydencji Prezydenta RP – Zamek w Wiśle. Spośród 86 zawodników najlepszym okazał się Oleksii Kmets z czasem 6:43. Drugie miejsce zajął Piotr Tomana ze stratą 5 sekund, a trzecie Damian Bartoszek (12 sekund straty).

W kategorii kobiet zwyciężyła Angelika Grabiec (czas: 10:04) przed Anną Wilczek (strata 1:18) i Taisą Gawrońską (strata 1:21)

Wyniki niedzielnej czasówki

img_4137_1260_01

więcej

Profil trasy Pętli

22.06.2017

Prezentujemy profile przygotowane przez naszego etatowego producenta tras Marcina Jędraszka z www.mikspec.pl:

Dystans Jedna Pętla:

Profil 3D:
Profil 2D:
Mapa 2D i informacje o trasie:

Dystans Dwie Pętle: jak powyżej tylko bez startu honorowego, a reszta trasy razy 2 :-)

Sylwester Szmyd -przyjaciel cyklu Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton

Sylwester Szmyd nagrodzi zawodnika i zawodniczkę, którzy sezonie zdobędą największą ilość punktów w cyklu. Specjalne puchary z autografem znakomitego kolarza zostaną wręczone na zakończenie sezonu.

Warto zatem jeździć i zbierać punkty na każdej imprezie!