Relacja z Wilczyc!

05.07.2015

Kurz opadł, zawodnicy już w domach, można tylko powspominać. Półroczna praca nad przygotowaniem zawodów miała swój epilog w niedzielę 28.06.2015 roku. Do Wilczyc od samego rana zaczęły zjeżdżać różne dziwne pojazdy a z nich wyładowano przedmioty, które po raz pierwszy zobaczyli na żywo mieszkańcy gminy. Namioty strażackie ( dla zabezpieczenia widzów i zawodników przed ewentualnym deszczem ), namioty organizatorów, brama startowa i balony reklamowe i cały długi szereg płotków zabezpieczających trasę wyścigu. Od 8.00 ruszyło biuro zawodów a w Wilczycach zaroiło się od aut dojeżdżających zawodników, którzy mieli do dyspozycji duży parking przy miasteczku zawodów. 10.30 zawodnicy ustawili się w sektorze startowym i po komunikatach technicznych i oficjalnym otwarciu zawodów przez gospodarza Wójta Gminy Wilczyce Roberta Palucha i Wojewody Świętokrzyskiego Pani Bożentyny Pałki-Koruby wraz z peletonem dzieci przejechali rundę honorową a punktualnie o 11.00 ruszyli do rywalizacji na trasie. Trasa wyścigu przebiegała po 34 km rundach z 340 m przewyższenia na każdej rundzie wokół malowniczej Doliny rzeki Opatówki. Dystans 2 rund mieli do pokonania zawodnicy z kategorii K1,K2,M,E i PSP reszta stawki walczyła na 3 rundach. Trasa zabezpieczona była przez 70 strażaków OSP i policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego w Sandomierzu a peleton poruszał się w ruchu zamkniętym i był eskortowany przez pojazd policji, motocykl policji przed peletonem i motocykl policji za peletonem. Za zawodnikami dodatkowo jechał Quad z ratownikiem i Ambulans medyczny a za ostatnim zawodnikiem poruszał się bus techniczny. Pogoda dopisała. Prawie wszyscy dali sobie radę z trasą i samym sobą (łatwo nie było). Mamy nadzieję, że posiłek regeneracyjny też był przyzwoity. Nagrody skromne, ale za to atrakcyjna nagroda główna zrobiła wrażenie. My już pierwsze wnioski wyciągnęliśmy i na pewno mamy udoskonalenia na przyszłość. Czekamy na Wasze refleksje bo to przecież dla Was zawodników robiliśmy to przedsięwzięcie.

Organizatorzy

SANDOMIERSKI KLUB KOLARSKI RACE SQUAD

więcej

Telebim w Wilczycach!

08.06.2015

Nowość w Dolinie Opatówki!

Zawodnicy będą pokonywać pętlę o długości około 37 km przejeżdżając przez miasteczko zawodów dwukrotnie na każdej pętli. W miasteczku zawodów będzie ustawiony telebim, który będzie przekazywał na żywo obraz z kilku kamer rozmieszczonych na trasie zawodów. Kibice i osoby towarzyszące nie powinny się nudzić. Gospodarz zawodów Gmina Wilczyce wypełni pozostały czas uczestnikom programem artystyczno-folklorystycznym. Nie zabraknie również degustacji kuchni regionalnej. Zawody uatrakcyjni udział zawodników PSP, którzy walczyć będą o punkty do Mistrzostw Polski PSP. Pewnie nie będzie to łatwy wyścig ale na pewno atrakcyjny.

Zapraszamy do udziału!!

więcej

Najbliższy etap

Sponsor tytularny

logo_kolor_dodatkowe_1311

Sponsor główny

activlab_sport_650runbike-logo_700

Sponsorzy

 
 rtr_875
 
  logo_569

Współpraca

logo_157

logo-trzymajkolohd_2500logo_spac_120
 
 
hghg_166
 
 
Pro-Cycling
 
VitaminShop
 
 male_do_www_921
 
 blogrowerowy_800x560_801_01

 

 

Sylwester Szmyd -przyjaciel cyklu Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton

Sylwester Szmyd nagrodzi zawodnika i zawodniczkę, którzy sezonie 2015 zdobędą największą ilość punktów w cyklu. Specjalne puchary z autografem znakomitego kolarza zostaną wręczone na zakończenie sezonu. Warto zatem jeździć i zbierać punkty na każdej imprezie!