Relacja Mikołaja z Rajczy

28.09.2015

Zapraszamy do jak zawsze rzetelnej i ciekawej relacji z ostatniego wyścigu sezonu 2015 Rajcza TOUR!

więcej

Podsumowanie Rajczy

22.09.2015

Galeria oficjalna M.Kuźma

19 września, jeszcze latem, choć praktycznie to już jesienią, odbyła się 6. edycja wyścigu Rajcza Tour. Było to podsumowanie rocznych zmagań kolarzy w cyklu Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton. A jego wyniki w kilku przypadkach decydowały o ostatecznej kolejności w całosezonowej klasyfikacji cyklu.

Na 102-kilometrowej trasie poprowadzonej przez krótkie i sztywne podjazdy Beskidu Żywieckiego i Śląskiego najszybszym zawodnikiem okazał się Sebastian Druszkiewicz (1. open i w kategorii A), który odjechał z trójką kompanów: Piotrem Tomaną (2. open, 1. w kategorii B), Pawłem Pacem (3. open, 2 w kategorii A) i Maciejem Habratem (4. open, 2. w kategorii B). Temu kwartetowi pokonanie trudnej trasy zajęło około 3 godzin (a więc średnia bliska 34 km/h). W kategorii C najszybszy był Mirosław Sólnica, który o ponad 3 minuty wyprzedził Roberta Bobkę. W kategorii D walkę o zwycięstwo wygrał Bogusław Kramarczyk, pokonując o ponad 2 minuty Szymona Koguta. Wśród najstarszych zawodników beskidzkie podjazdy najmniejszy kłopot sprawiły Kazimierzowi Rojkowi – wyprzedził on kolejnego w kategorii E Marka Zdanowicza o ponad 6 minut. W najmłodszej grupie wiekowej 1. był Krzysztof Król, a 2. Jan Szary.

Wśród pań z K1 bezkonkurencyjna okazała się Kamila Biernat. Bezskutecznie czoła stawiały jej Dominika Kamińska i Beata Filarek. W kategorii K2 najwięcej świeżości na koniec sezonu zachowała Katarzyna Orłowska, pokonując Annę Madej o blisko pół godziny. 3. miejsce zajęła Agnieszka Rygała.

więcej

Rajcza TOUR godna finału!

20.09.2015

Rajcza niczym nie zaskoczyła: perfekcyjna, wyjątkowo przychylna i gościnna, jak na finał cyklu przystało. Lało przed i lało po wyścigu, ale nie w trakcie ;-). Ponownie, już po raz drugi na szóstej edycji w Rajczy, uczestnicy cyklu Dobre Sklepy Rowerowe ROAD Maraton zakończyli rywalizację w klasyfikacji generalnej górskiej i nizinnej. Niebawem relacje, mnóstwo fotek i video nie tylko z wyścigu, ale również z wieczornego bankietu z udziałem grubo ponad 100 kobiet i mężczyzn, także dzieci, świętujących i oklaskujących zdobywców medali za najlepsze wyniki z całego sezonu!

Zwycięzcą prostego quizu, szczęśliwcem, który z Rajczy wyjechał z nowymi kołami EQUINOX ufundowanymi przez Lemonbike.eu został Leszek Traczyk - uczestnik wszystkich sześciu edycji Rajcza TOUR. Gratulujemy!

W oczekiwaniu na relacje zapraszamy na wyścig parami do Żmigrodu!

więcej

Rajcza: finał na 102!

14.09.2015

Aktualizacja trasy maratonu Rajcza TOUR!

Mapa 2D i informacje o trasie:
http://www.mikspec.pl/myroute/default/readroute/150263/1/10

Profil 3D:
http://www.mikspec.pl/myroute/default/view3d/150263.0.474455639.3d

Profil 2D:
http://www.mikspec.pl/myroute/default/profiles/150263

Profil 2D obrazek
http://www.mikspec.pl/myroute/default/downloadkml/150263.ascgoogle

Trasa na gpsies.com 102 km

START Rajcza - UJsoły - Glinka - Ujsoły - Rajcza - Sól - Nieledwia - Urbanki - Tarliczne - Kosutówka - Laliki - Ochodzita - Beskid - Krzyżowa - Klimki - Czadeczka - Zapasieki - Wyrchczadeczka - Krężelka - Ptokówka - Myto - Skalite - Cierne - Vrescovka - Sól Słanice - Rajcza - Ujsoły - Glinka META

Objazd trasy wyścigu (bez odcinków startowuch i do mety) pętla 55 km

więcej

Deser na Rajcza TOUR!

10.09.2015

img_2853_3565

Na deser zostaje to co najlepsze, taki już mamy przyjęty zwyczaj, zatem:

- dekorujemy miejsca od 1 do 5 za Rajcza TOUR oraz od 1 do 6 za generalkę RoadMaraton w sezonie 2015

- 4.000 zł w bonach od Dobrych Sklepów Rowerowych!

- pakiety Run&Bike od Activlab Sport dla każdego uczestnika!

- karbonowe koła EQUINOX  od Lemonbike.eu!

- stojaki rowerowe od

- kolacja dla uczestników generalki 2015!

Jak zawsze w Rajczy: gwarantowana świetna atmosfera ścigania i miłe spotkanie w gronie sportowych rywali - czyli przyjaciół ;-)

I to wszystko 19 września na Rajcza TOUR - przybywajcie na to ostatnie kolarskie święto w sezonie!

więcej

Rajcza: finał 2015

24.08.2015

Finałowa Rajcza za pasem, 19 września w sercu Beskidy Żywieckiego spotkają się nie tylko najlepsi "górale" cyklu Dobre Sklepy Rowerowe ROAD Maraton, ale także ich rodziny! Bo już po raz drugi w historii ceremonia dekoracji górskiej i nizinnej generalki odbędzie się właśnie w Rajczy, przy stołach, pod dachem Gminnego Ośrodka Kultury - już teraz gorąco zapraszamy! Bez względu na pogodę, chwilę po 100 km trasie maratonu i dekoracji ostatniej edycji sezonu 2015 spotykamy się na kolacji, aby świętować, wspominać, chwalić i gorąco oklaskiwać tych, którzy w sezonie zgarnęli najwięcej punktów. To prawdziwy finał, pełen niespodzianek, na który bez zbędnych zaproszeń i opłat serdecznie zapraszamy nie tylko kolarzy, ale także osoby towarzyszące, zwłaszcza płci pięknej ;-). Specjalnie dla cierpliwych i wyrozumiałych żon "zapracowanych" sezonem kolarzy przygotowaliśmy gorące przywitanie i niespodzianki ;-)

dsc_0088_854

więcej

Najbliższy etap

Sponsor tytularny

logo_kolor_dodatkowe_1311

Sponsor główny

activlab_sport_650runbike-logo_700

Sponsorzy

 
 rtr_875
 
  logo_569

Współpraca

logo_157

logo-trzymajkolohd_2500logo_spac_120
 
 
hghg_166
 
 
Pro-Cycling
 
VitaminShop
 
 male_do_www_921
 
 blogrowerowy_800x560_801_01

 

 

Sylwester Szmyd -przyjaciel cyklu Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton

Sylwester Szmyd nagrodzi zawodnika i zawodniczkę, którzy sezonie 2015 zdobędą największą ilość punktów w cyklu. Specjalne puchary z autografem znakomitego kolarza zostaną wręczone na zakończenie sezonu. Warto zatem jeździć i zbierać punkty na każdej imprezie!