11 maja 2019 Rajcza - Rajcza TOUR (klasyfikacja górska)

PROGRAM:

godz. 9:00 - 10:30 - biuro zawodów - odbiór numerów startowych
godz. 11:00 - START wspólny
godz. 15:30 - dekoracja

10 jubileuszowa Rajcza Tour w galeriach foto-video!

152 zawodników 
75 kilometrów 
1550 metrów przewyższenia

Te liczby pozostaną wspomnieniem po tegorocznej Rajczy, a kto nie był niech żałuje bo dopisała zarówno pogoda,nagrody, atmosfera jak i wysoki poziom sportowy !

Galeria 1 fot. Stuchlik Photo

Film z drona wyk. From the Sky Robert Neumann

czytaj dalej

W Rajczy znów, jak zwykle zresztą, zapowiada się dobra pogoda! Nie będzie zbyt ciepło nad ranem, ale bez deszczu, sucho! W południe temp. nawet do 15 stopni, więc nie ma obaw!

Pula nagród z Dobrych Sklepów Rowerowych to ponad 3.000 zł!

W pakiecie każdy z uczestników otrzyma żeton na ciepły posiłek (kuchnia domowa pani Boreckiej), balsam BORN, baton energetyczny i oczywiście numer startowy na sztycę (możliwy do nabycia na cały sezon).

Biuro zawodów: w centrum Rajczy, pod dachem, obok Gminnego Ośrodka Kultury: pakiety + kawa, herbata.

Posiłki: jadalnia u pani Boreckiej, 200 m od biura zawodów.

Dekoracje: na dużej sali wewnątrz Gminnego Ośrodka Kultury. 

Rekomendowana trasa dojazdu z mety (pomiar czasu) do centrum, biura zawodów.

11.05.2019

godz. 9:00 - 10:30 - biuro zawodów - odbiór numerów startowych
godz. 11:00 - START wspólny
godz. 15:00 - dekoracja

czytaj dalej

Born to holenderska marka odżywek oraz kosmetyków dostępna na rynku od ponad 30 lat. Wieloletnia obecność w sporcie oraz współpraca z najlepszymi zawodnikami na świecie wielokrotnie przyczyniała się do wielkich sukcesów. Obecnie produktów Borna używają zawodnicy kolarskiego teamu Sunweb. W Rajczy zawodnicy w pakietach startowych z numerami znajdą próbkę jednego z produktów, który idealnie sprawdzi się dla kolarzy szosowych po ciężkich treningach lub zawodach a mianowicie balsam Recovery Relax. To relaksujący środek do stosowania po wysiłku fizycznym. Zawarte w nim olejki i zioła przynoszą ulgę i ukojenie dla mięśni, wspomagając ważną fazę regeneracji. Idealny do automasażu, do stosowania przez każdego.

https://velo.pl/marki/born

czytaj dalej

XIII PŁOSIADY  GAWYNDZIARSKIE  W  RAJCY”

Niecodzienna atrakcja czeka uczestników 10. edycji Rajcza TOUR. Przed zakończeniem wyścigu w sali miejscowego GOKiSU odbędą się XIII PŁOSIADY  GAWYNDZIARSKIE. Posiady to impreza mającą charakter konkursu, w którym biorą udział gawędziarze z Powiatu Żywieckiego. Podczas posiad uczestnicy w strojach regionalnych opowiadają gwarą żywiecką o dawnych wierzeniach, zwyczajach i obrzędach ludowych z okolic swojego zamieszkania, ciekawe, humorystyczne wydarzenia z dawnych czasów lub dziejące się współcześnie. Uczestnicy oceniani są w czterech kategoriach wiekowych. Organizatorem i fundatorem nagród jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Rajczy, w imieniu którego zapraszamy na imprezę uczestników, kibiców 10. edycji Rajcza Tour!

czytaj dalej

10. Rajcza TOUR

05.05.2019

Rajcza Tour - wyścig kolarski w ramach ogólnopolskiego cyklu imprez szosowych Dobre Sklepy Rowerowe ROAD Maraton już niebawem, bo 11 maja 2019 r.! Pula nagród ufundowana przez sponsora tytularnego Dobre Sklepy Rowerowe to łącznie trzy tysiące zł!

10. edycja Rajcza Tour to kontynuacja tradycji ścigania w górach! Jest połączeniem klasycznego maratonu: odcinek 34 km od startu przez Słowację aż po przeł. Kotelnica oraz górskiej karuzeli na 20 km pętli, która nawiązuje do kultowej etapówki Road Trophy. Całość nie przekracza 75 km, ale gromadzi sporo, bo prawie 1550 m przewyższeń!

Trasa 10. edycji Rajcza Tour

PROGRAM:

godz. 8:30 - 10:30 - biuro zawodów
godz. 11:00 - START wspólny
godz. 15:30 - dekoracja

Start, biuro zawodów, dekoracje: GOKiS w Rajczy

Meta - pomiar czasu: Przeł. Kotelnica

Wyścig odbywa się pod patronatem Zbigniewa Paciorka Wójta Gminy Rajcza oraz we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Rajczy.

Zapraszamy na start oraz do kibicowania zawodnikom startującym w Rajcza Tour!

Video z 9. edycji Rajcza Tour 2018 obejrzyj pod tym linkiem! 

czytaj dalej

Jest już znana trasa 10. edycji Rajcza Tour!

10. edycja Rajcza Tour to kontynuacja tradycji ścigania w górach! Jest połączeniem klasycznego maratonu: odcinek 34 km od startu przez Słowację aż po przeł. Kotelnica oraz górskiej karuzeli na 20 km pętli, która nawiązuje do kultowej etapówki Road Trophy. Całość nie przekracza 75 km, ale gromadzi sporo, bo prawie 1550 m przewyższeń!

Jak na maj i początek sezonu - będzie w sam raz!

Zrezygnowano w tym roku (i słusznie) zaraz po starcie z problematycznej stromej ścianki z Rycerki do Soli (edycja 2018), przez Burów Groń, ze względu na zbyt duże (dla niektórych) nachylenie na stosunkowo wąskiej drodze.    

czytaj dalej
Sylwester Szmyd

Sylwester Szmyd - przyjaciel cyklu Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton

Sylwester Szmyd nagrodzi zawodnika i zawodniczkę, którzy sezonie zdobędą największą ilość punktów w cyklu. Specjalne puchary z autografem znakomitego kolarza zostaną wręczone na zakończenie sezonu.

Warto zatem jeździć i zbierać punkty na każdej imprezie!

Szmydcoaching.com