12 października 2019 Ustroń - Puchar Równicy (klasyfikacja górska)

Wyścig o Puchar Równicy w Ustroniu odbędzie się w terminie 12 października 2019 (w sobotę) na tej samej trasie, co poprzednia edycja w 2018.

Trasa wyścigu to zamknięta dla ruchu runda 9,2 km, którą pokonujemy 5 razy, za wyjątkiem kategorii kobiecych i męskiej E (4 rundy).

Meta wyścigu, o ile warunki pogodowe będa sprzyjające, usytuowana jest oczywiście na górze Równica.

Punkty za wyścig w Ustroniu nie wpływają na klasyfikację roczną (drużynową i indywidualną) w sezonie 2019, natomiast indywidualnie są zaliczane do sezonu 2020 zgodnie z aktualnymi na 2020 rok kategoriami wiekowymi.

W Ustroniu dekorujemy zatem:

- indywidualnie za wyścig za miejsca od 1 do 3

- generalką nizinną po ostatniej edycji Tour de Cracovia za miejsca od 1 do 5

- generalkę górską po ostatniej edycji Road Trophy za miejsca od 1 do 5

- generalkę drużynową za miejsca od 1 do 3

- puchar Sylwestra Szmyda dla 3 najlepszych kobiet i 3 najlepszych mężczyzn

 

 

 

Informacyjnie i przypominająco: w Ustroniu na wszystkich bez wyjątku czeka smaczny makaron z sosem w restauracji BAHUS (rzut kamieniem od miejsca startu). Posiłek będzie wydawany od godz. 15.30 do oporu.

Pamiętajcie tylko żeby zabrać numer startowy wg. zasady: posiłek za numer.

Do zobaczenia w Ustroniu! 

czytaj dalej

Nie bez powodu najważniejszy obecnie cykl imprez szosowych dla amatorów w Polsce kończy się edycją w Ustroniu, mieście przyjaznemu kolarstwu. Do tego miasta zawsze warto przyjechać, zwłaszcze na ostatnią edycję, kończącą sezon 2019 i jednocześnie rozpoczynającą sezon 2020. Punkty z Ustronia zasilają generalkę górską na sezon 2020.

Organizatorzy przygotowali dla Was trasę, na zamkniętej dla ruchu pętli+ wieńczący cały wyścig podjazd na metę na górze Równica. Trasa ma wszystko, co prawdziwa kolarska impreza mieć powinna: górski profil, odpowiednie zabezpieczenie i metę usytuowaną tradycyjnie na samym końcu wspinaczki na Równicę. Wjechać na górę może każdy, ale dopiero wyścig rozgrywany w sportowym tempie, weryfikuje kto tak naprawdę po pokonaniu kilku „rundek” przez uzdrowiskową dzielnicę Zawodzie i Lipowiec zachował najwięcej sił na walkę z rywalem i grawitacją. Zachęcamy do przyjazdu zawodników z rodziną, przyjaciółmi, aby zostać nieco dłużej i skorzystać z rozrywek i atrakcji turystycznych Ustronia.

Więcej informacji o mieście i jego atrakcjach znajdziecie państwo na stronie internetowej www.ustron.pl.

czytaj dalej
Sylwester Szmyd

Sylwester Szmyd - przyjaciel cyklu Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton

Sylwester Szmyd nagrodzi zawodnika i zawodniczkę, którzy sezonie zdobędą największą ilość punktów w cyklu. Specjalne puchary z autografem znakomitego kolarza zostaną wręczone na zakończenie sezonu.

Warto zatem jeździć i zbierać punkty na każdej imprezie!

Szmydcoaching.com