26 maja 2018 Ujsoły (klasyfikacja górska)

Biuro zawodów/start: Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Ujsołach, ul. Bystra 1

Meta, pomiar czasu: przeł. Glinka - Ujsolska 845 m n.p.m (granica polsko-słowacka)

PROGRAM:

26.05.2018 (sobota)
godz. 8:00 – 10:00 - biuro zawodów
godz. 11:00 – START WSPÓLNY
godz. 16:00 – dekoracja

Jedyny jak do teraz polsko-słowacki wyścig w cyklu RM staje się faktem! Już niebawem, bo 26 maja z Ujsół ruszy ze startu wspólnego peleton kolarzy, aby pokonać i rywalizować na prawie 100 km trasie - w większości znajdującej się na Słowacji. Na trasie tej wielokrotnie trenuje mistrz Peter Sagan, którego trenerem personalnym jest aktualnie nasz patron - Sylwester Szmyd. Wiele miesięcy, a nawet rok, zajęło organizatorom dogranie edycji i mamy efekt: Ujsoły - Novot Road Maraton w terminie 26.05.2018! Co ciekawe, bufet na trasie znajduje się dokładnie w tym samym miejscu co pamiętne spotkanie naszych arbuzów z ... Peterem Saganem, który krótko po bufecie zdobył tytuł Mistrza Świata! Wniosek zatem prosty .... arbuzy pomogły ;-) 

To zupełnie nowa, górska edycja cyklu Dobre Sklepy Rowerowe ROAD Maraton. Trasa jest stosunkowo łatwa, znana przez większość uczestników kultowej etapówki Road Trophy, zatem .... wystarczy tylko wystartować i posmakować esencji Beskidzkich zjadów i podjazdów. To dobra zaprawa przed trudniejszymi: kultową Pętlą Beskidzką, etapówką Road Trophy, a na zakończenie sezonu finałową Rajcza TOUR! 

Będzie wypas: zabezpieczona trasa w Polsce i na Słowacji, kilku pilotów-motocyklistów, 3 bufety na trasie, wóz-serwis Dobrych Sklepów Rowerowych, pasta-party w Ujsołach, bidony, pakiety Road Maraton i oczywiście jak zwykle miła i towarzyska atmosfera z udziałem stałej ekipy Road Maraton Team z niezastąpioną obsługą, na czele z Jerzym komentatorem ;-)

Wspomnień czar z Road Trophy sprzed 6 lat ;-) VIDEO

czytaj dalej
Sylwester Szmyd

Sylwester Szmyd - przyjaciel cyklu Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton

Sylwester Szmyd nagrodzi zawodnika i zawodniczkę, którzy sezonie zdobędą największą ilość punktów w cyklu. Specjalne puchary z autografem znakomitego kolarza zostaną wręczone na zakończenie sezonu.

Warto zatem jeździć i zbierać punkty na każdej imprezie!

Szmydcoaching.com